Евакуація дітей на Донеччині відбувається навіть за згодою тільки одного з батьків

З 29 липня почалася евакуація дітей на Донеччині. Нацполіція допомагає з виїздом та розселенням у безпечних регіонах України та за кордоном. У планах правоохоронців врятувати всю малечу Донецької області. Сім’ям обіцяють надати житло.

Про це Національна поліція України повідомила у Фейсбуці.

Зазначається, що через війну багато дітей не мають можливості жити у безпеці та іноді навіть отримати доступ до їжі й питної води. Діти знаходяться у сирих підвалах без світла, води, газу та медичної допомоги через постійні обстріли й бомбардування. Вони не зможуть піти до школи восени й навіть вчитися дистанційно через активну фазу бойових дій. Взимку ситуація стане ще складнішою, адже в області не буде опалення.

Попри все це, далеко не всі батьки згодні евакуюватися.

«Деяких батьків доводиться вмовляти виїхати. Є випадки, коли один з них благає про порятунок, а інший – не дозволяє евакуюватися, наражаючи власних дітей на смертельний ризик», – йдеться в повідомленні.

Саме тому ювенальні поліцейські обходять кожну оселю, щоб дізнатися чи є діти, скільки їх залишилося в області та чому.

«У першу чергу це стосується багатодітних родин і сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. У населених пунктах безпосередньо біля лінії вогню залишаються мешкати понад 470 багатодітних родин, в яких виховується 1672 дитини. Найбільше – у Торецьку та Великій Новосілці. Загалом на Донеччині зараз перебувають приблизно 52 000 дітей», – повідомляє Нацполіція.

Читайте також: На Донеччині перевірятимуть людей, які не хочуть евакуюватися

Евакуація дітей на Донеччині – батьки несуть відповідальність

Правоохоронці щоразу пояснюють батькам, що евакуація дітей на Донеччині – життєва необхідність. Виїзд завжди передбачає поселення евакуйованих родин у безпечних регіонах, забезпечення житлом у безпечних регіонах і за кордоном та надання необхідної допомоги.

«Правоохоронці евакуюватимуть дітей, якщо цього прагне хоча б один із батьків. Категорична відмова обох батьків від евакуації фіксуватиметься, та в разі настання тяжких наслідків вони братимуть відповідальність за життя дитини на себе», – наголосили у Нацполіції.

Отримати допомогу можна за телефоном «гарячої лінії» 099 423 51 60.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies