Через повномасштабну війну багато закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на Донеччині були змушені змінити формат роботи або евакуюватися. Понад пів сотні дитячих будинків сімейного типу покинули регіон, два інтернатні заклади припинили роботу, ще кілька — виїхали за кордон
Про це повідомили у відповідь на запит журналістів Вільного Радіо у Службі у справах дітей Донецької ОДА, інформує АКМЦ.
Так, зазначається, що на початку 2022 року на Донеччині працювало шість закладів для дітей-сиріт:
- Парасковіївська спеціальна школа №40 (з філією у Миколаївці)
- Дружківський дитячий будинок-інтернат
- Санаторно-оздоровчий центр соціальної реабілітації «Смарагдове місто»
- Краматорський навчально-реабілітаційний центр «Гайок»
- Маріупольський навчально-реабілітаційний центр «Сонечко»
- Комунальне некомерційне підприємство «Краматорський будинок дитини «Антошка»»
Станом на липень 2025 року Краматорський і Маріупольський навчально-реабілітаційні центри призупинили роботу. Їхніх вихованців перевели до центру «Смарагдове місто», який, своєю чергою, був евакуйований за кордон. Діти з двох інших закладів також були вивезені за кордон, а «Краматорський будинок дитини «Антошка»» переїхав до Чернівецької області.
Дитячі будинки сімейного типу
На початок 2022 року в Донецькій області функціонувало 75 дитячих будинків сімейного типу. На жаль, станом на липень 2025 року не всі з них продовжують роботу на підконтрольній Україні території.
«У зв’язку з активними воєнними діями на території Донецької області 57 дитячих будинків сімейного типу перемістилися (евакуювалися) в безпечні регіони України або за її межі (за кордон). 9 дитячих будинків сімейного типу залишилися на тимчасово окупованій території України та в Російській Федерації», — повідомили в Службі у справах дітей.
Ця інформація показує, наскільки повномасштабна війна вплинула на життя найбільш вразливих категорій населення, зокрема дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!