Фільм про біженців у Європі костянтинівцям презентував швейцарський режисер
Марк Вілкінс у Костянтинівці презентував свій фільм “Гарної подорожі”. Короткометражка розповідає про кризу переселенців у Європі. Аби стрічка побачила світ, її фінансово підтримали друзі режисера. Грошовий внесок також зробила його рідна бабуся. Зустріч пройшла на “Кіносхідцях” і викликала у присутніх жвавий інтерес.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Росіяни знову обстріляли Костянтинівку: пошкоджено критичну інфраструктуру
Сьогодні, 18 квітня 2025 року, Костянтинівка на Донеччині вкотре опинилася під ворожим обстрілом. Збройні сили РФ завдали удару по об’єктах критичної інфраструктури міста, що забезпечують життєдіяльність цивільного населення. Про це повідомив Сергій Горбунов, Начальник міської військової адміністрації у Костянтинівській міській військовій адміністрації
За попередньою інформацією, жертв серед мирного населення немає, однак наслідки атаки можуть мати тривалий вплив на функціонування систем водо- та енергопостачання, комунальних служб та безпеку жителів.
Цілеспрямовані атаки на цивільну інфраструктуру
Обстріли по об’єктах критичної інфраструктури в регіоні тривають з особливою інтенсивністю протягом останніх тижнів. Удар по Костянтинівці — ще один приклад системного порушення міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевських конвенцій, що забороняють цілеспрямовані атаки по цивільних об’єктах.
Цей обстріл вкотре підтверджує, що російські війська ведуть терористичну війну проти мирного населення, знищуючи не лише інфраструктуру, а й умови для нормального життя на підконтрольних Україні територіях.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Тиждень документальних фільмів про сучасну війну
До Дня Збройних Сил України у Дніпропетровській ОДА пройде тиждень безкоштовного перегляду повнометражних документальних фільмів. Першу стрічку – «Висота 307,5» – можна буде подивитися вже 29 листопада. Вхід – вільний. Про це повідомила начальниця управління з питань учасників АТО Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Шуліка.
«Розпочинаємо тиждень перегляду патріотичних фільмів про героїзм та звитягу наших воїнів під час бойових дій на Донбасі. Його присвятили Дню Збройних Сил України, – розповіла начальниця управління з питань учасників АТО Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Шуліка. – Запрошуємо на святковий перегляд, у першу чергу, військовослужбовців із родинами. Та завітати до нашого кінозалу можуть усі бажаючі».
Відкриває перегляд стрічка «Висота 307,5». Вона – про січневе протистояння 2015-го. А саме – один із найжорстокіших боїв за часи російської військової агресії. В основі сюжету документального фільму «Висота 307, 5» – події одного з найважчих боїв за роки окупації – протистояння агресору 25 січня 2015 року у Дебальцевому, коли ворожі танки просто в окопах переїжджали українських бійців. Кілька днів утримували під контролем стратегічну висоту 307, 5, аби українські воїни змогли вийти з оточення. Одними з героїв стрічки стали безпосередні учасники бою – сержант Борис Лисий та командир Олександр Зозуляк. Олександр декілька годин пролежав під гусенями багатотонного ворожого танку. Побратими та сам чоловік не вірили в його шанси на життя. Проте Олександр вижив, одужав, а згодом ще й здобув срібло на міжнародних змаганнях в Австралії зі стрільби з лука.
Кінопоказ відбудеться 29 листопада 2019 року у Дніпропетровській ОДА за адресою: м. Дніпро, пр. О. Поля, 1, 1-й поверх, кінозала. Початок о 17:00. Вхід вільний.
Перегляд документальних фільмів до Дня Збройних Сил України організували Дніпропетровщині облдержадміністрація разом із ТОВ «Міжнародний продюсерський центр «ФОР-ПОСТ». Серія показів проходитиме з 29 листопада до 5 грудня 2019 року в Дніпропетровській ОДА.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
На Донеччині стартував XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Цього року найцікавіші документальні стрічки побачать мешканці Слов’янська, Краматорська, Дружківки, Костянтинівки, Добропілля, Покровська, Новгородського (що поблизу Торецька) та Вугледару. Покази пройдуть також у місцях позбавлення волі. Про головну тему та “цікавинки” цьогорічного фестивалю розповів координатор показів у Донецькій області, правозахисник Олександр Букалов. Прес-конференція відбулася в Антикризовому медіа-центрі.
“Кожного року ми розширюємо перелік населених пунктів, де проходять перегляди стрічок. Намагаємось залучити якомога більше людей, підштовхуючи їх замислюватись про права людини. Документальне кіно розповідає нам про реальні події, показує наше життя без прикрас, у різних його аспектах. Це надає можливість побачити проблему, освідомити її, сформувати власну позицію на засадах гідності та людяності”, – зазначив Олександр Букалов.
Головна тема DocudaysUA-2019 – вживання цифрових технологій у спілкуванні людей. Автори стрічок розмірковують над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.
“DocudaysUA надає унікальну можливість побачити роботи вітчизняних і закордонних документалістів, передивитись найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Ці фільми відсутні у мережі інтернет, тому запрошую всіх до точок показу у ваших містах”, – наголосив Олександр Букалов.
Покази фільмів пройдуть у кінотеатрах, будинках культури, школах й вищих навчальних закладах, кіноклубах та креативних просторах, книгарнях, бібліотеках, а також в установах Державної кримінально-виконавчої служби України. Важливою складовою заходів є дискусії та обговорення переглянутих фільмів.
До програми Мандрівного на Донеччині увійшли зокрема такі фільми кінофестивалю:
Фільм “Bellingcat: Правда у світі постправди” режисера Ганса Пула досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів.
Цифрові технології у ХХІ столітті змінюють дитинство: дітям так багато є про що сказати, якщо дорослі дозволять собі розкіш зупинитися та послухати, – про це нагадує фільм “Послухай”.
Серед документальних стрічок, спрямованих на зміни в суспільстві – фільм “Ти, бля, рота закрий!” режисерки Таїсії Кутузової. Герой стрічки Сергій Чагаров з 15 років бореться з корупцією в рідному селі. Активісту погрожують, радять не лізти в “справи дорослих”, а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку.
Стрічка Олексія Радинського “Колір фасаду: синій” спостерігає, як український митець та архітектор Флоріан Юр’єв розпочинає боротьбу за свій унікальний архітектурний проект – знамениту “Літаючу тарілку” в Києві.
Літературну аналогію пропонує у своєму фільмі Пьотр Армяновський, поєднуючи у “Чорному суботнику” роман “Чорна рада” Пантелеймона Куліша, що змальовує розлад козацької демократії з репортерськими зйомками “суботника”, на якому влітку 2014-го розбирали палатки та барикади на Майдані: за “ленінської” участі мера Віталія Кличка під гомін сварок, співів, гасел, оплесків і палання шин.
Головні герої фільму “Хамама і Калуна” – біженці, які опинилися в таборі на півночі Італії. Одного дня Хамама та Калуна вирішують перетнути кордон зі Швейцарією, перейшовши через Альпи вночі. Також про суперечливе ставлення до проблеми біженців ми дізнаємося через повсякденне життя в передмісті Мюнхена у фільмі “Біотоп”. Ця проблематика певною мірою є актуальною і для України.
Від організаторів:
Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Черговий, ХVІI Docudays UA проходитиме з 20 по 29 березня включно 2020 року в Києві.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Благодійна організація «Світлячки» у Костянтинівці відзначить День народження
10-го січня благодійна арт-група «Світлячки» відзначить свій 3-й день народження. Захід пройде у ресторані «Євросіті» о 18-й годині. На свято можуть завітати всі, хто бажає приєднатися до групи й зробити свій внесок у добрі справи. Гості зможуть взяти участь у благодійному аукціоні та придбати сертифікати на послуги, або іншу річ, яка буде у переліку лотів. Всі кошти, які вдасться зібрати підуть на лікування хлопчика Владика Пастушка, який потребує коштовного лікування.
Також у програмі заходу буде ще й розважальна програма за участі місцевих творчих людей. Це будуть вокальні та танцювальні номери. Гостей пригощатимуть солодощами від майстринь, які співпрацюють зі «світлячками». Протягом всього свята працюватиме професійний фотограф і кожен з присутніх зможе закарбувати цей день на фото.
За час свого існування учасники благодійної організації встигли допомогти багатьом людям, а починалося все з бажання однієї людини творити добро:
«Є в нас ідейний натхненник – людина, яка створила арт-групу Сіра Арутюнян -Бозоян. До речі, нашу назву носить її однойменна книга «Світлячок». Потім поступово стали додаватися люди. З перших аукціонів я давала лоти на надання beauti послуг. Зараз нас 14-ть чоловік – це люди які організовують заходи та ідеї втілюють в життя. Насправді, світлячком є кожен житель міста, який бере участь у наших заходах» – розповідає учасниця арт-групи «Світлячки» Маргарита Ткаченко.
Маргарита каже, розпочинати свою діяльність було не важко, бо робити добрі справи легко:
«У нас в місті дуже багато чуйних людей, які приходять самі й запитують, чому ми їм не зателефонували й не попросили допомоги. Плани на рік грандіозні – збираємося відкрити дві філії у Краматорську та Києві» – каже Рита.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Молоді та талановиті – просто космос!
Ольга з Михайлом у творчому дуеті малюють і грають. Стріт-арт студенти виконують на папері й демонструють свої роботи під акомпанемент скрипки та гітари.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!