Фінальні будівельні роботи у Краматорській українській гімназії в розпалі

В понеділок, 3 вересня в гімназії пролунав перший дзвоник, але вже наступного дня тут не чутно дитячих голосів. В класах і на шкільному подвір’ї стало порожньо, навчальний процес так і не розпочався. Учням пообіцяли, що вони приступлять до занять через тиждень, коли підрядник завершить всі роботи. Щоб з’ясувати, як насправді йдуть справи, й коли ж нарешті учні сядуть за парти рідної гімназії, команда Антикризового медіа-центру завітала до учбового закладу.

Останній раз ми там були півроку тому, в березні. Як можна побачити з нашого фотозвіту, тоді це був суцільний будівельний майданчик, але без будівельників. Тобто під час нашого перебування зовсім нічого не робилося.

Зараз тут багато чого змінилося: будівлю школи перефарбували з їдких кольорів на спокійніші, додали орнаментів в українському народному стилі, майже закінчили облаштовувати шкільний двір і спортивні майданчики. Варто зазначити, що ззовні гімназія виглядає як новенький сучасний учбовий заклад.

Всюди повно робочих, у тому числі й всередині. Окрім них ми побачили групу перевіряльників на чолі з директором Департаменту капітального будівництва ДонОДА Юрієм Винокуровим. Саме цей обласний підрозділ є замовником реконструкції Краматорської української гімназії. На жаль, очільник департаменту не захотів коментувати хід робіт, тим паче – оголошувати строки закінчення. Більш того, Юрій Олегович був дуже незадоволений нашою присутністю, мовляв, це будмайданчик і сторонніх тут не повинно бути.

“Об’єкт ще не здано в експлуатацію”, – наголосив обласний чиновник.

Хоч би що там було, ми потрапили в будівлю. На першій погляд, тут все готово для навчання. Закінчено ремонт класних кімнат, коридорів і санвузлів. Після ремонту все вичищено й вимито, закінчено оформлення стендів. Як нам повідомили в адміністрації гімназії, в класах встановлені меблі, наразі йде монтаж інтерактивних дошок і проекторів. Крім того, в школі встановлюють ліфт, щоб тут без перешкод мали змогу навчатись діти з інвалідністю.

Для зустрічі маленьких учнів майже повністю підготовлена початкова ланка – відокремлений простір у будівлі гімназії. Облаштування класів відповідає потребам Нової української школи, залишилося лише дочекатись деяких дидактичних матеріалів та обладнання.

Вчителі гімназії кожного дня приходять на роботу, готуються до уроків, дооформлюють навчальні посібники, прибирають приміщення, слідкують за встановленням обладнання – тобто роблять все від них залежне, щоб прискорити початок занять. Говорять, що можливість вчитися є для всіх 23-х класів, і нехай би деякі будівельні роботи продовжувались паралельно з навчальним процесом. Але ж треба дочекатись офіційного дозволу на відкриття закладу.

До речі, на даному етапі робіт генеральним підрядником будівництва є підприємство “Крамміськбуд”, колишнім співзасновником якого був народний депутат Максим Єфімов. Мабуть, тому зараз він уважно слідкує за ходом робіт у гімназії. А ще навесні нардеп пообіцяв вчителям і батькам учнів, що будівництво буде завершено до 1 вересня.

Ось як про це було написано на сайті громадської організації “Наш Краматорск”:

“Сроки ремонта украинской гимназии в Краматорске обсуждались на встрече родителей школьников с народным депутатом Максимом Ефимовым. 26 марта был подписан договор на ремонт гимназии с предприятием “Крамгорстрой”. В этот же день подрядчики приступили к работам. Согласно условиям договора, мы должны завершить ремонт к началу учебного года. Однако мы максимально сократили сроки, чтобы осталось время на оборудование классов и других помещений гимназии к первому сентября”.

На жаль, так не сталося. Тож, наразі 538 учнів гімназії разом з вчителями сподіваються, що хоча б в середині вересня вони приступлять до занять у своїй рідній Hubschool – саме в такий зразковий навчальний заклад нового типу з європейською якістю освіти має після реконструкції перетворитись Краматорська українська гімназія.

Нагадаємо, реконструкція будівлі розпочалася ще у травні 2016 року, тоді було обіцяно завершити її до 1 вересня 2017 року. Під час робіт неодноразово змінювалися підрядники, зростала й ціна – на даний час витрачено 53 мільйони гривень бюджетних коштів.


Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies