Фінансування обласної медичної програми збільшили

У 2017 році фінансування обласної програми «Здоров’я населення Дніпропетровщини» збільшили на 36%. На ліки для «важких» хворих витратять майже на 100 мільйонів більше. Про це 22 серпня під час засідання колегії департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА повідомив перший заступник очільника області Олег Кужман.

«Цьогоріч на програму «Здоров’я населення Дніпропетровщини» з обласного бюджету виділили понад 250 мільйонів гривень. На ці кошти здебільшого закуповуються ліки для хворих на ниркову недостатність, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання», – розповів Олег Кужман.

За цією програмою область закуповує препарати та витратні матеріали для «важких» пацієнтів, які потребують регулярного проведення гемодіалізу або вживання інсуліну. Допомагають і пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, ВІЛ/СНІД та онкохворим.

«Отримати безкоштовні медпрепарати за обласною програмою можуть пацієнти, які знаходяться під спостереженням лікарів і потребують негайної допомоги», – зауважила заступник директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Олена Лугова.

Нагадаємо, що в травні 2017 року хворі на ниркову недостатність були змушені провести пікет під стінами облради та облдержадміністрації. За їх словами, департамент охорони здоров’я ДніпроОДА «забув» про них. А в липні співробітник ГПУ та Військової прокуратури провели обшуки в облзраві, в рамках слідчих дій по впровадженню щодо нібито розтрати департаментом понад трьох мільйонів гривень.

Радник голови ДніпроОДА Юрій Голик ще у липні так прокоментував ситуацію:
«Держава виділяє гроші на закупівлю необхідних витратних матеріалів. Історично, склалося так, що всі пацієнти в області споживають один розчин певної фірми, який поставляє її офіційний дистриб’ютор в Україні. Постачає, по суті, монопольно. Це не добре і не погано, це факт. Можна теоретично допустити, що монопольне становище диктує монопольну ціну. Але мова, в першу чергу, йде про життя пацієнтів.

З закупівлями витратних матеріалів цього постачальника проблеми почалися з минулого року. Їх конкурент пише скарги в АМКУ, АМКУ скасовує торги. На розгляд скарг в АМКУ завжди їздить наш департамент, їздять і пацієнти діалізники, пояснюють, що вони роками вливають в себе певний розчин і міняти його, в прямому сенсі цього слова, смерті подібно. АМКУ включає, як зазвичай дурня, і змушує змінювати ТЗ так, щоб в ньому могли взяти участь всі розчини. Все ніби непогано. Ми теж “за” максимальну конкуренцію, наші результати в Prozorro саме про це і говорять. Один нюанс – пацієнти відмовляються, в прямому сенсі цього слова, вливати в себе якийсь інший розчин. Їх можна зрозуміти. Ніякі роз’яснення профільного міністерства на АМКУ теж не діють.

При цьому, всі знають, що наш Облздрав закуповує ліки на відкритих торгах дешевше всіх в країні. Навіть наскрізь налаштовані на пошук зради Наші Гроші це неодноразово визнавали. Поки АМКУ блокує торги, пацієнти сидять на залишках ліків і тому, що існуючий постачальник передає в область як гуманітарку».
Аналогічна ситуація і з діабетиками та іншими хворими, що потребують стабільного та регулярного лікування. Чиновники не завжди мають бажання входити в подробиці технологічних особливостей лікування таких хвороб, таким чином створюючи загрозу життю людей.

Отже нині в ДніпроОДА звітували, що, принаймні, гроші на ліки для таких пацієнтів в обласному бюджеті є.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies