Підприємцям, які захищають нашу країну, дозволили не сплачувати податок з доходу фізичних осіб, єдиний податок та єдиний соціальний внесок.
Право на несплату податків є у ФОПів першої та другої груп, які мають або не мають найманих працівників, та потрапили під мобілізацію під час дії воєнного стану.
У Державній податковій службі зауважили, що на період дії воєнного стану призов на військову службу є офіційною підставою для платників податків не сплачувати державі відрахування зі своїх доходів.
«Якщо контролюючий орган вирішить, що у ФОПа відсутня можливість своєчасно виконувати свої податкові зобов’язання, підприємцю не загрожує жодна передбачена законом відповідальність», — пояснили у ДПСУ.
Читайте також: Ветерани та члени їхніх родин можуть отримати грант на розвиток власної справи
Які документи та в які терміни потрібно надати
Як зазначають у ДПСУ, підставою для звільнення від сплати податків є заява самозайнятої особи.
Для цього впродовж 10 днів після демобілізації або після реабілітації таким підприємцям потрібно надати за місцем податкової реєстрації наступні документи:
- заяву самозайнятої особи;
- копію військового квитка чи іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов на військову службу під час мобілізації.
Якщо після демобілізації ФОП перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації на особливий період, то заява з копією відповідного документа подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).
У разі, якщо підприємець не може надати заяву та відповідні документи чи їхні копії у визначені строки — подати їх можна одночасно з набуттям можливості виконання податкових обов’язків.
У такому випадку зробити це потрібно не пізніше за 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей.
Читайте також: Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у другий рік війни: як змінились сфери бізнесу
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!