Формування тарифів та міжмуніципальне співробітництво

3355
коментарі відсутні

Формування тарифів та міжмуніципальне співробітництво

«Державні закупівлі та укладання договорів на надання послуг із поводження з ТПВ» – в Дніпрі стартував четвертий модуль тренінгу серії поводження з ТПВ для представників ОТГ, громадських організацій та представників Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Так, модуль розрахований на три дні (15-17 травня), проводиться традиційно на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону. Метою конкретного модуля є навчання ключових учасників ОТГ щодо основних аспектів у сфері управління твердими побутовими відходами, а також підтримка ОТГ у розробці місцевих планів дій з управління ТПВ.

«Поточний модуль є наступним кроком для громад, який має надати знання з розробки місцевих планів дій, отримання інструментарію та подальшої реалізації цих планів. Представники громад отримали роз’яснення, що частину мінімальних витрат, наприклад, на придбання контейнерів, можна викривати за рахунок тарифів. Відповідно тариф буде підвищуватися, але потрібно проводити роботу з населенням, з органами влади, які затверджують тариф, для адекватного сприйняття підвищення тарифі. Одночасно варто і демонструвати результати, що було зроблено за рахунок такого підвищення. Тоді можна закрити частину витрат. Також, під час попередніх модулів учасникам було надано перелік джерел, де можна отримати певні грантові кошти. Таким чином, менше половини загальних витрат можна покривати тільки через ці два інструменти. Більшість все ж таки вирішується на рівні області. Але це інший проект, який, до речі, працює на території Дніпропетровської області. Ми вчимо громади співпраці, надаємо інструменти міжмуніципального співробітництва. Це дозволяє отримати фінансові ресурси і створювати спільні проекти», – Тетяна Омельяненко, АНТ-груп.

15 травня учасники ознайомилися з правовим регулюванням делегування, закупівлі та укладання договорів щодо надання послуг з поводження з побутовими відходами в Україні. Також було презентовано міжнародну практику в цьому питанні, це важливо для критичної вибудови власної системи. Так, як і врахування міжнародних та національних стандартів, інструментів запобігання корупції. В кінці учасники отримали шаблон місцевого плану дій з управління ТПВ й консультативну технічну допомогу у розробці проектів місцевих планів дій з управління ТПВ.

Другий та третій день традиційно мають більш насичену інструментами програму. Це концентрований підхід до розвитку системи збирання відходів із практичними вправами. Діалог в розрізі «Робити самостійно чи залучати підрядників» з врахуванням економічної ефективності. Залучення інвестицій та працевлаштування місцевого населення. Також це питання договорів про надання та виконання послуг та питання партнерства. Окрема важлива тема державно-приватного партнерства.

«На даний момент в громаді започатковані інформаційні заходи: тематичні заняття в школах і дитячих садочках, розповсюджується безкоштовний тематичний вісник на території громади. Зараз проводимо конкурс «Найкращий вчитель» і обов’язковою умовою участі є проходження навчання по поводженню з ТПВ. Також беремо участь в конкурсі «За життя без сміття», подали заявку на розробку схеми очистки території. Також подано заявку на субвенцію з державного бюджету за екологічним напрямом на придбання та встановлення гідравлічного пресу та контейнерів. Відповідно бюджетом громади передбачено придбання контейнерів для дитсадків, шкіл, так, діти вчаться розподілу сміття. Наразі налагоджуємо співпрацю з Софіївською громадою, оскільки там є полігон для збору сміття, зараз на стадії переговорів», – Олександра Сосонко, начальниця відділу економічного розвитку та інвестицій Вакулівської ОТГ.

«Сьогодні громади отримали багато свобод, але, разом із тим, і багато обов’язків, причому в полі серйозних фінансових питань. Є проблема: ми тонемо у смітті, бажаємо це виправити, але не знаємо як. Просто взяти й перенести в інше місце – це один варіант, але краще побудувати схему, застосувати європейський підхід, сортувати, утилізувати й захоронювати грамотно. Зокрема моя роль полягає у консультації громад з приводу що вони можуть зробити вже сьогодні, зробити це ефективно й правильно в рамках тих коштів, які в них є», – Максим Байдаченко, експерт проекту «Місцевий план дій з управління ТПВ».

Його консультації триватимуть протягом місяця для 14 ОТГ Дніпропетровської області: Божедарівської, Вакулівської, Варварівської, Вербківської, Девладівської, Іларіонівської, Китайгородської, Криничанської, Ляшківської, Першотравненської, Раївської, Саксаганської, Святовасилівської, Томаківської. Малим громадам Максим радить перш за все почати видаляти відходи, припините просте накопичення на звалищах – вивозити, ліквідувати стихійні звалища, принаймні збирати в одному місці для подальшого вивезення.

Формування тарифів та міжмуніципальне співробітництво – дві головні тези для подальших планів маленьких громад на думку експертів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика