26 вересня у Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбувся фінал форуму «Ярмарок Добросусідства-2018». Об’єднані громади регіону представили проекти, які їм вдалося втілити протягом року у кожній з 12 сфер Стратегії децентралізації. Переможцям, які змогли реалізувати найоригінальніші та найкорисніші задуми, вручили кубки.
Церемонія нагородження переможців конкурсу відбулася за участі першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди, заступниці директора Програми «U-LEAD з Європою Александри Фелінгер, директорки Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олени Тертишної та керівництва області.
«Конкурс «Ярмарок Добросусідства» – це демонстрація найефективніших проектів, впроваджених громадами області протягом 2018 року. Найсильніші проекти – проекти переможці визначалися у три етапи, ключове значення мало народне голосування у соціальній мережі Facebook», – зазначила Олена Тертишна.
У 2017-му лідером за кількістю заявок була номінація освіти, цьогоріч – просторове планування, громади надали 43 проекти.
«Головне в конкурсі – якість. Разом працюємо над тим, аби кожна з них була спроможною. І бачимо результат: у громадах області будують нові садочки та соціальне житло, реконструюють школи, ремонтують дороги. Проекти, якими пишаються, об’єднання представляють на щорічному «Ярмарку добросусідства», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.
У 2018 році громади області запропонували до участі у «Ярмарку добросусідства» 177 проектів – втричі більше, ніж минулоріч.
«Дніпропетровщина – лідер України у здійсненні реформи місцевого самоврядування. Область завжди ставимо за приклад, як потрібно співпрацювати. Коли хтось тільки думає, формувати громади чи ні, Дніпропетровщина вже робить крок вперед. Тут думають, як активно розвивати об’єднання, створювати ефективні проекти, заробляти для розвитку місцевого самоврядування», – сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.
Як відзначила заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» Олександра Філінгер, цей конкурс фактично стимулює громади бути учасниками їх розвитку.
«Концепція сусідства, добросусідства нам дуже близька, тому що всі ми є сусідами. Дуже часто добросусідство описується як можливість співпрацювати дуже близько з людьми, об’єднаними якоюсь територією. Тому я рада бачити тут представників громад. Тема сусідства мені близька, бо я родом з маленького містечка у Німеччині. Добросусідство – це не лише допомога один одному, це гарний інструмент, який показує, чого саме хочемо досягти децентралізацією, і куди вона прямує, як далі підтримувати та покращувати сталі громади, в яких люди хочуть жити та працювати», – сказала пані Філінгер.
Переможцями у 12 номінаціях стали:
- «Соціальний захист населення» – проект запровадження соціального автобусу для мешканців Вакулівської ОТГ;
- «Освіта» – проект створення КЗ «інклюзивно-ресурсний центр» на базі Солонянської ЗОШ №1 Солонянської ОТГ;
- «Охорона здоров’я» – проект «лікарня приязна до пацієнтів: створення комфортних умов для дітей раннього віку» Царичанської ОТГ;
- «Ефективний економічний розвиток» – проект створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Перший ягідний» Могилівської ОТГ;
- «Місцеві фінанси» – проект запровадження громадського бюджету у Томаківській ОТГ;
- «Здоровий спосіб життя» Проект створення дитячо-юнацької спортивної школи в Червоногригорівській ОТГ;
- «Професійний розвиток кадрів» – проект створення молодіжної громадської організації «корінь екології» у Криничанській ОТГ;
- «Е-урядування та публічні послуги» – проект запровадження нової послуги в Новоолександрівському ЦНАП – видача біометричних паспортних документів громадянам України;
- «Цивільний захист» – проект забезпечення контролю за громадською безпекою Покровської ОТГ;
- «Культура. Творча громада» – проект реконструкція танцювального майданчику з естрадою під арт-майданчик «Мистецька феєрія» у Петриківській ОТГ
- «Соціальний захист дітей» – проект придбання соціального житла для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування Васильківської ОТГ;
- «Просторовий розвиток» – проект реконструкції набережної міста Верхньодніпровська Верхньодніпровської ОТГ.
Спеціальні нагороди конкурсного журі отримали Софіївська, Миколаївська та Слобожанська громади.
Ініціатори форуму «Ярмарок Добросусідства» Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування спільно з обласною держадміністрацією та обласною радою.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!