Футбольна академія FootyStar – унікальна спортивна секція для «особливих» дітей


36673
коментарі відсутні

Футбольна академія FootyStar – унікальна спортивна секція для «особливих» дітей

Більше року тому на Донеччині почав реалізовуватись проєкт «Футістар Інклюзія», завдяки якому діти з інвалідністю та діти з особливими освітніми потребами отримали змогу займатися футболом. Тим самим малеча не тільки розвивається фізично, тренує спритність та витривалість, але й навчається спілкуватися одне з одним і працювати командою. Про історії успіху вихованців академії та про подальші плани організатори розповіли на пресконференції в Антикризовому медіа-центрі.

«Мій син Кирило – дитина з особливостями розвитку, тому всі наші спроби займатися у звичайних гуртках чи спортивних секціях були невдалими. А коли почали відвідувати заняття в академії Футістар, то результат перевищив усі наші очікування. Кирило повірив у свої сили, він із задоволенням ходить на тренування, спілкується з іншими, вболіває за команду. Все завдяки тому, що тренери вміють працювати саме з такими дітьми та вчасно реагують на будь-які несподівані ситуації», – розповіла Світлана.

Дійсно, тренувальний процес в академії адаптується під особливості кожної дитини. Щоб врахувати потреби дитини, тренери тісно співпрацюють з батьками, а іноді пропонують їм бути присутніми на заняттях.

Спочатку діти з інвалідністю чи особливими освітніми потребами займаються в окремих групах, а потім їх переводять у звичайну групу. Тим самим виходить справжній інклюзивний футбол.

«Інклюзивні тренування проходять у Краматорську, Слов’янську та Дружківці. Загалом 300 дітей відвідують філіали академії Футістар, з них 80 – це діти з інвалідністю. Нашу ініціативу «Рівні можливості для дітей» підтримав проєкт USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Завдяки цьому наші тренери пройшли навчання та можуть працювати в iнклюзивних групах, ми отримали спеціальні тренувальні програми, а також змогли покращити умови для проведення занять – придбали штучне покриття та інвентар», – повідомив голова ГО «Футістар Інклюзія» Данило Плахін.

Наразі рік співпраці з USAID завершився, тому у громадської організації можуть виникнути фінансові труднощі – адже заняття з дітьми проводяться безкоштовно. До того ж, засновники академії FootyStar планують перетворити проєкт з регіонального на всеукраїнський. Для цього намагаються долучити до співробітництва обласну та місцеві адміністрації, заручитися підтримкою народних депутатів. Також шукають ресурси на краудфандингових платформах і раді прийняти будь-яку допомогу.

Футбольна академія FootyStar – унікальна спортивна секція для «особливих» дітей - Фото №1

Організатори проєкту «Футістар Інклюзія» відзвітували про свою діяльність за рік

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі