Гендер у бізнесі сприяє успіху – досвід краматорських підприємниць
Дотримання гендерного балансу у бізнесі дає позитивний економічний ефект. Про це свідчать соціологічні міжнародні дослідження, у цьому на власному досвіді переконалися керівниці успішних підприємств з Краматорська. Тему гендерної рівності у бізнесі обговорювали на онлайн-дискусії в Антикризовому медіа-центрі.
За даними Глобального інституту McKinsey, прибуток компаній, які дотримуються гендерної рівності, підвищується на третину, а в розвинутих країнах впровадження гендерних політик додає 4 відсотки до ВВП. Такі дані на початку дискусії навела Наталія Киркач, голова правління БФ «Слов’янське серце».
«Дуже важливо, як людина почувається на робочому місці, чи не дискредитують її за статевими ознаками, як враховується на підприємстві жіноча репродуктивна функція, чи навпаки чоловіки можуть взяти декретну відпустку без негативних наслідків для своєї кар’єри – всі ці важливі питання розкривають ставлення до гендерної політики у бізнесі. І про це ми сьогодні будемо говорити з жінками-керівницями підприємств і з представником Проєкту USAID, який допомагає українським жінкам стати більш економічно спроможними», – повідомила Наталія Киркач.
Марина Андреєва, директорка кафе «Молодіжне» та кафе «Комікс» розповіла власну історію становлення у бізнесі. ЇЇ керівна кар’єра розпочалася 20 років тому. На початку жінка стикнулася з неабиякими труднощами.
«Я відчувала, що чоловіку було б легше впоратися з цими викликами, оскільки мене частіше сприймали не як керівницю, а просто як жінку. Знадобилося декілька років, щоб довести зворотне. Зараз я можу з впевненістю сказати, що жінка не тільки може керувати бізнесом, а й поєднувати кар’єру з сімейними обов’язками», – наголосила Марина Андреєва.
Людмила Сахно, керівниця ресторану «Політ» розповіла, як на початку її керівна посада викликала непорозуміння та сексистські висловлювання. Але згодом, несподівано для себе, стикнулася з випадками гендерної нерівності щодо чоловіків.
Марина Борисенко, HR-директорка компанії QuartSoft, вважає, що ІТ-компанії є піонерами з досягнення гендерної рівності.
«Існуючі стереотипи, що молода жінка-співробітниця може скоро народити дитину, а вийшовши з декретної відпустки, втратить кваліфікацію – це просто гендерний стереотип, якому не місце на сучасних підприємствах. В компанії QuartSoft працюють 53% чоловіків і 47% жінок, тобто дотримано гендерного паритету. Ми переконані, що професійні здібності працівників не залежать від статі», – зазначила Марина Борисенко.
Світлана Чепелєва керувала великим бізнесом, зараз займається громадською діяльністю, членкиня ГО «Асоціація жінок «Пані». Впевнена, якщо планувати довготривалий бізнес, то потрібно дивитись на жінок як на потенціал, а не як на проблему.
«Якщо жінка – професіонал своєї справи, то декретна відпустка та перерва на догляд за дитиною не завадять її кар’єрі. Роботодавець дочекається її повернення та створить сприятливі умови для того, щоб вона поєднувала роботу та родину», – сказала Світлана Чепелєва.
Про можливості, які надають нашим жінкам міжнародні партнери, розповів Володимир Моісєєв, представник Проєкту USAID. Проєкт «Економічна підтримка Східної України», який був розпочатий три роки тому та триватиме ще три роки, передбачає, зокрема, підтримку гендерних політик у бізнесі.
«Зазвичай жінки на підприємствах більш вразливі, ніж чоловіки. Тому наші проєкти спрямовані на те, щоб бізнес на Сході України розвивався, а жінки ставали більш економічно спроможними», – підкреслив Володимир Моісєєв.
Про можливості міжнародних програм можна дізнатись на сторінці проєкту у фейсбуці.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!