ГОЛОСа по обе стороны от линии разграничения: мнение обычных людей о языке общения.
Существуют ли конфликты из-за языка, на котором удобней общаться? Какой язык чаще используют? Есть ли причины для языковых вопросов?
Жители неподконтрольной территории либо не соглашались участвовать, либо соглашались, но на условиях полной анонимности.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Чоловіки призивного віку можуть отримати паспорти за кордоном: як це зробити
У Міністерстві внутрішніх справ надали роз’яснення щодо змін у порядку отримання паспортів для українців за кордоном.
Раніше міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив про те, що уряд ухвалив рішення, яке спрощує процедуру оформлення документів для військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років.
Нововведення передбачає, що для отримання закордонного паспорта або паспорта громадянина України більше не потрібно особисто пред’являти військово-обліковий документ.
Процедура отримання паспортів за кордоном
Щоб отримати паспорт, перебуваючи за кордоном, чоловікам призовного віку необхідно звернутися до будь-якого центру ДП «Документ».
Відтепер фізичне пред’явлення військово-облікового документа (ВОД) чи «Резерв+» більше не є обов’язковим. Перевірку статусу військового обліку здійснюють працівники центру через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Якщо в реєстрі немає запису про конкретного громадянина, дані вносяться автоматично.
У разі недійсності військово-облікових документів працівник центру повідомляє про неможливість оформлення паспорта і рекомендує вирішити питання через Міністерство оборони.
Алгоритм оформлення документів
Якщо запис у реєстрі підтверджується, документи оформлюються без додаткових дій з боку заявника. Водночас, у разі відсутності запису в реєстрі проводиться автоматичне внесення даних, після чого паспорт видається у центрі ДП «Документ» після повторного підтвердження ВОД.
Якщо ВОД недійсний, заявнику надається рекомендація звернутись до Міністерства оборони для вирішення проблеми.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«єОселя»: у 2025 році майже 1,5 тисячі українців отримали житло
Близько 1,5 тисячі українців вже цьогоріч стали власниками житла, скориставшись кредитами на суму 2,7 мільярда гривень. Загалом, завдяки програмі доступної іпотеки єОселя, умови проживання змогли покращити 16,3 тисячі українських родин. За останній тиждень громадяни України отримали 129 кредитів на житло на загальну суму 215,7 мільйона гривень.
Таку інформацію оприлюднив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.
Протягом минулого тижня кредити зі ставкою 3% отримали: 59 військовослужбовців і силовиків, 6 медичних працівників, 2 педагогів та 1 науковець. Кредити під 7% були надані 44 людям без житла, 15 внутрішньо переміщеним особам і 2 ветеранам.
Щодо типу нерухомості, кредити на житло в новому продажу отримали 84 особи, з них 60 — на стадії будівництва. Крім того, видано 45 кредитів на нерухомість вторинного ринку.
Читайте також: Цього року в Україні планують видати 10 тисяч пільгових кредитів у програмі «єОселя»
Програма єОселя дозволяє людям, які не мають власного житла, переселенцям, військовослужбовцям та іншим категоріям громадян покращувати своє житлове становище шляхом придбання окремої нерухомості. Уряд, за його словами, продовжує спрямовувати програму на первинний ринок житла, що додатково стимулює розвиток будівельної галузі.
Наразі військовослужбовці, правоохоронці, медичні працівники, педагоги, науковці та члени їхніх сімей можуть оформити кредити за пільговою ставкою в 3%. Для учасників бойових дій, ветеранів, ВПО та громадян без власного житлового приміщення ставка становить 7%.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Деякі ВПО можуть отримати грошову допомогу на оренду житла: деталі
Благодійний фонд «Право на захист», у співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), розпочав збір даних для участі в програмі грошової допомоги на оренду житла, що стартує у 2025 році. Програма спрямована на підтримку внутрішньо переміщених осіб, покращення їх умов проживання після вимушених переїздів і сприяння інтеграції у місцеві громади.
Ініціатива охоплює Київ та 5 областей України: Київську, Дніпропетровську, Полтавську, Кіровоградську та Запорізьку.
У рамках проєкту передбачається компенсація вартості оренди житла протягом шести місяців, повідомляє пресслужба БФ «Право на захист».
Хто може отримати грошову допомогу на оренду житла
Учасниками програми можуть стати домогосподарства, які відповідають таким критеріям:
- проживають у місцях тимчасового перебування, зазначених у постанові Кабінету Міністрів України № 930, або приміщеннях, що можуть бути розформовані (школи, садочки, лікарні, модульні містечка);
- знаходяться в орендованому житлі з незадовільними умовами або під ризиком виселення;
- мають чіткий план подальшої активності, який забезпечить можливість самостійної оплати житла після завершення програми (офіційне працевлаштування, додатковий заробіток, навчання тощо);
- раніше не отримували грошову допомогу на оренду житла чи субсидії від держави.
Після відбору учасники повинні самостійно знайти відповідне житло та оплатити перші два місяці оренди власним коштом — ця сума буде компенсована. Грошова допомога надходитиме у доларах США через цифровий гаманець Vibrant.
«Усі претенденти на участь повинні мати план наступної активності для набуття спроможності сплачувати оренду після періоду підтримки (працевлаштування за основним місцем роботи, додатковий підробіток, власна справа, здобуття нових чи додаткових професійних навичок з метою отримання більшого прибутку в майбутньому тощо)», — зазначили благодійники.
Анкету для участі можна заповнити за посиланням.
Заповнення анкети не гарантує участі в програмі — після розгляду заяв організатори зв’яжуться з потенційними учасниками для проведення співбесіди.
Читайте також: Чат-бот «Єдине вікно: помічник ВПО» – сервіс для внутрішньо переміщених осіб
Дізнатися деталі можна за телефоном «гарячої лінії» 0800750104 або написавши на ел. адресу: cash.assistance@r2p.org.ua.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Грошова допомога для ветеранів на спорт доступна у «Дії»
Скористатися програмою можуть учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни. Подати відповідну заявку потрібно до 20 квітня. Про це повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України.
Заявку за програмою «Ветеранський спорт» можна подати через застосунок «Дія». Для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни передбачена грошова допомога на заняття спортом. 1 500 грн можна отримати упродовж другого кварталу 2025 року. Серед того, на що можна витратити допомогу: басейни, спортивні зали та секції.
Щоб отримати допомогу необхідно:
- Відкрити «Дію», зайти у розділи «Сервіси» та «Ветеранський спорт»;
- Відкрити «Дія.Картку» та вибрати її для зарахування коштів;
- Перевірити заявку та натиснути «Надіслати».
Податися на участь у програмі «Ветеранський спорт» потрібно до 20 квітня. Кошти будуть зараховані впродовж шести робочих днів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Укрпошта» випустить марку із маяком Донеччини
Маяки Чорного та Азовського морів з’являться на марках «Укрпошти». Новий блок презентують четвертого квітня – повідомляють у пресслужбі національний оператор поштового зв’язку.
Четвертий випуск серії «Маяки України» складатиметься з шести марок. На них будуть зображені такі маяки: Ай-Тодорський, Чаудинський, Шаганський, Бердянський, Руський Задній та Білосарайський, який розташований на Донеччині та є найстарішим на Північному Приазов’ї. Поштовий блок випустять тиражом 50 тис. примірників. Офіційне введення в обіг запланували на четверте квітня. Водночас оформити передзамовлення можна у Поштовому маркеті з 31 березня.
Читайте також: «Укрпошта» випустить поштові марки із частинками металу з «Азовсталі»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
[…] […]