Голова ДонОДА завершує довгобуди «ламанням через коліно»
Рівно рік тому Павло Кириленко вступив на посаду голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника Донецької військово-цивільної адміністрації. До цього працював прокурором у військовій прокуратурі Західного регіону України.
«Це був рік викликів, рік великих проблем та довготривалих подій», – так він охарактеризував свою нову роботу. Про головні досягнення та труднощі на посаді очільник області розповів під час щорічного звіту.
«Велике будівництво» та завершення довгобудів
Обласна адміністрація наразі приділяє головну увагу державному проєкту «Велике будівництво», ініційованому Президентом України. Голова ДонОДА особисто відвідує та контролює хід робіт на об’єктах, що будуються або реконструюються в рамках даної програми. Це 5 стадіонів, один з яких вже завершено, 5 шкіл, 5 дитсадків, дорожня інфраструктура.
Але є безліч так званих довгобудів – крупних багатомільйонних проєктів, будівництво чи реконструкція яких розпочалася ще у 2016-2017 роках. Відмінністю їх є те, що початкові кошториси час від часу переглядаються у бік збільшення вартості, з бюджету вливаються додаткові мільйони гривень, а справа майже не рухається з місця. За більшість з таких проєктів відповідають департаменти ДонОДА.
«Доводиться пришвидшувати просування цих проєктів ламанням через коліно. Боремося з тотальним затягуванням робіт, щоб завершити те, що лишилося, та забути, як страшний сон. Планував, що це вдасться у 2019 році, але тоді не володів всією ситуацією. Тепер ставлю завдання завершити все, що було розпочато раніше, до кінця 2020 року. Поки що темпи нормальні. Так, восени має бути завершено будівництво льодової арени у Краматорську», – зазначив Павло Кириленко.
Наступного року до програми «Велике будівництво» в Донецькій області будуть включені проєкти з ремонту під’їзних доріг до опорних шкіл, що розташовані у прифронтовій зоні, та реконструкція одинадцяти приймальних відділень у лікарнях.
Міжнародна допомога
Донеччина залишається у полі зору міжнародних донорів і благодійних організацій, які допомагають вирішувати гуманітарні, соціальні та інфраструктурні проблеми регіону. Також проводиться робота щодо залучення інвестицій до стратегічних підприємств комунальної власності. Одним з таких є комунальне підприємство «Вода Донбасу», яке потребує нагальної модернізації.
За інформацією Павла Кириленко, інвестиційну зацікавленість виявила Швейцарія. Навіть планувався візит президента цієї країни взимку, але пандемія завадила. Утім наміри інвесторів частково реалізовані – 40 мільйонів євро через міжнародний банк передбачено на реалізацію проєкту з водопостачання Донецької області – а саме на відновлення, модернізацію та переформатування водних мереж.
«В цілому на вирішення проблем з водозабезпеченням області цього року планується залучити від міжнародних партнерів близько 100 мільйонів євро. Для того, щоб уникнути корупційних чинників або недобросовісності певних структур, саме інвесторам нададуть можливість проводити тендери, обирати підрядників та контролювати хід виконання робіт», – наголосив очільник області.
Також серед амбітних планів – відновлення Славкурорту. Здравниця такого рівня залишилася єдиною в країні, втім наразі вона майже зруйнована і декілька років практично не функціонує за своїм напрямком. Павло Кириленко повідомив, що облдержадміністрація розглядає питання щодо капітальної реконструкції об’єкту, але сума занадто велика. Тому звертатимуться за допомогою від держави.
«Планів багато, але я налаштований на те, щоб українська Донеччина просто сяяла та була настільки розвинутою, щоб з непідконтрольній території це бачили та робили висновки. Впевнений, що через два-три роки так і буде, отже значні зміни вже відбулися», – підкреслив голова ДонОДА.
Дивиться нижче інфографіку, що ілюструє звіт Павла Кириленко за рік роботи на посаді.
Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!