Місяць тому на Дніпропетровщині з’явився новий вид позики для фермерів – аграрні розписки. І ось вже перші «ластівки». Угоди з кредиторами уклали три господарства з Томаківського, Криворізького та Павлоградського районів. Про це розповів начальник управління агропромислового розвитку ДніпроОДА Вадим Удовицький.
«Аграрні розписки практикуються в усьому світі вже давно. Тепер цей вид кредитування доступний і нашим фермерам. Під розписку можна брати і гроші, і добрива чи насіння. Розраховуватися – також грошима або вирощеною продукцією. Все залежить від домовленостей із кредитором. На сьогодні новий вид позики в області оформили вже три фермерські господарства», – зазначив Вадим Удовицький.
Тепер на передсезонну закупівлю насіння, добрив, засобів для захисту рослин чи сільгосптехніки фермери-першопрохідники витрачатимуть не оборотні кошти, а позичені. Застава – майбутній врожай. Відсоток за кредит – менше за звичайний банківський.
Аграрні розписки – зручний вид позики для малих та середніх фермерів.
«Щороку закуповуємо насіння, добрива та засоби захисту рослин у одного постачальника. Цьогоріч вирішили скористатися новою можливістю й оформили аграрну розписку саме з цією компанією, – розповів керівник фермерського господарства «Агро Лайт» Олександр Ащаулов. – За отримані добрива розрахуємося грошима вже після збору врожаю».
Фермери зазначають – новий вид позики дуже зручний, та й ризики мінімальні.
«Як тільки почули про такі розписки, спочатку вагалися. Та дізнавшись подробиці їх оформлення на круглому столі у ДніпроОДА, впевнилися – це надійна справа, не халтура», – додав Олександр Ащаулов.
Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. За офіційною статистикою, нині в Україні 53% від усієї кількості аграрних розписок видано середніми сільськогосподарськими виробниками та 36% малими сільськогосподарськими виробниками під заставу певного виду сільськогосподарської продукції (кукурудза, соняшник, пшениця, соя, ріпак та ін.). Кількість виданих аграрних розписок росте, на сьогодні їх видано більше 190-та (107 з яких виконано). Загальна сума коштів, залучених за ними, сягнула понад 1,3 млрд. гривень. Ще не було жодного повідомлення про невиконання зобов’язань позичальником із відкриттям процедури примусового виконання за аграрними розписками.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!