Локацію на свіжому повітрі, зручну для відпочинку та дозвілля, у Миколаївській школі №2 створили позаторік, а нині активно її використовують під час проведення уроків. Кажуть, так прищеплюють дітям свідоме ставлення до навколишнього середовища та почуття прекрасного.
“Ми намагалися забезпечити найбільш комфортне та сприятливе середовище життєдіяльності для мешканців Миколаївки та покращити екстер’єр території громади”, – зазначають менеджерки проєкту Лілія Півень та Вікторія Прийменко.
Ініціатори проєкту вирішили озеленити дитячі майданчики і, в той же час, зробити їх безпечними. Тож слідкують, щоб тут не було отруйних чи колючих рослин або композицій з каміння чи інших твердих матеріалів.
“Зелені насадження на території нашого закладу успішно використовуються в навчальному та виховному процесі через дбайливе ставлення до природи та пізнання її законів. Маємо можливість наочно ознайомити дітей з природними закономірностями в житті рослин, відзначати естетичну та гармонійну привабливість природних комплексів та елементів”, – зауважила директорка освітнього закладу Лілія Куліш.
Екологічний проєкт допоміг зонувати ділянки, створити єдиний стиль прилеглої до школи території, а також сприяв покращенню мікроклімату. Тут висадили 25 туй, газонну траву, придбали обладнання для поливу. Кошти виділила Британська Рада. Продовжили ініціативу завдяки проєкту “Зелена школа”. Висадили троянди, туї, встановили арки для плетистих квітів.
Загалом до ініціативи залучили понад 175 дітей та підлітків Миколаївської громади, а також 45 батьків та 14 педагогів.
«Мені сподобалось обирати рослини в питомнику, де нас навчили за ними доглядати, провели майстер–клас з висадки декоративних туй. Приємно кожного дня бачити результат своєї роботи, який є корисним для людей», – каже дев’ятикласник Данило Колмиков.
Після висадження рослин діяльність у цьому напрямку не завершилася. Адже тепер за ними треба постійно та ретельно доглядати.
«Я захоплююсь рослинами, займаюся флористикою, тому коли мені запропонували взяти участь у проєкті, я залюбки долучилася. Влітку ми з однокласниками розробляємо графік чергувань та доглядаємо за нашими зеленими красунями. Разом проводимо час на майданчику, робимо спільну справу – озеленення та покращення нашої громади», – ділиться враженнями дев’ятикласниця Поліна Ковальова.
А десятикласник Владислав Шост додає, що це чудова можливість зробити щось корисне на тривалий час.
«Я вважаю, якщо хочеш щось змінити, почни з себе. Тому ми з друзями вирішили допомогти висаджувати смарагдові туї, які прикрашатимуть наше шкільне подвір’я ще багато років», – каже хлопець.
Також у майбутньому в школі планують втілити ще кілька екологічних ініціатив.
Матеріал опублікований в рамках проєкту “Покращення контенту локальних медіа через розвиток комунікацій та медіаграмотності у громадах” за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!