Гранти для бізнесу: стартував другий етап подачі заявок

Стартував другий етап подачі заявок для участі у програмі отримання грантів для громадян, які хочуть започаткувати власну справу. Мінімальні гранти для бізнесу – 50 тисяч гривень.

Про це повідомило Міністерство економіки України в Телеграмі.

«Українці мають шанс отримати 50-250 тис. гривень від держави для започаткування власної справи», — йдеться в повідомленні.

Хто може отримати грант для власної справи

Отримати гроші від держави для створення власної справи можуть суб’єкти мікропідприємництва, малого бізнесу та фізичні особи.

Згідно з умовами заявки, вони не провадять діяльність на тимчасово окупованій території, на території рф чи білорусі та не перебувають під санкціями. Окрім того, не мають бути банкрутами та боржниками перед бюджетом. Учасники також не могли були притягнуті до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення.

На яку суму можуть бути гранти для бізнесу

У Мінекономіки повідомили, що мінімальна сума, яку можуть залучити діючі та нові підприємці, становить 50 тисяч гривень. Якщо було створено одне робоче місце, то учасник може отримати до 150 тисяч гривень, двох таких місць – до 250 тисяч гривень.

«У рамках програми, як передбачено умовами надання гранту (в залежності від суми), підприємець або юридична особа мають обов’язково створити та зберегти робочі місця протягом всього терміну користування грантом, а також сплатити отриману суму гранту  у формі податків та  зборів», – йдеться в повідомленні.

Найвищий пріоритет матимуть бізнес-проєкти, які за результатами оцінки Державної служби зайнятості наберуть найвищий бал.

Що потрібно для участі у програмі

Підприємці мають підготуватися до участі у програмі, щоб отримати гранти для бізнесу. Для цього потрібно підготувати бізнес-план за затвердженим шаблоном свого майбутнього підприємства та подати його разом із заявою через Дію (шаблон можна знайти на Порталі Дії).

Після цього потрібно буде пройти оцінку бізнес-плану, кредитної історії та ділової репутації від експертів Ощадбанку, а також оцінку проєкту та онлайн-співбесіду в регіональному центрі зайнятості.

Якщо рішення про надання гранту для бізнесу від Державного центру зайнятості схвалено, то потрібно буде підписати договір та відкрити окремий банківський рахунок.

Наостанок до банку подаються рахунки щодо оплати витрат за бізнес-планом та отримуються кошти.

Читайте також: Підприємців, що втратили бізнес через війну, закликають не мовчати: чому важливо говорити про себе

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies