Представники семи об’єднаних територіальних громад Донецької області взяли участь у навчальному модулі в рамках Програми місцевого системного розвитку. Дводенний практичний тренінг проходить 15-16 січня у Краматорську, в Антикризовому медіа-центрі.
Модуль присвячено питанням комунікації в громаді під час впровадження змін, користування практичним інструментарієм управління землями ОТГ, збору вихідної інформації в громадах. За заявленою тематикою на тренінг приїхали землевпорядники та відповідальні за зв’язки з громадськістю з Андріївської, Званівської, Миколаївської, Олександрівської, Сіверської, Соледарської та Черкаської ОТГ.
Тренер ГО “ДЕСПРО” Віктор Одинця розповів, як залучити мешканців громади до спільного вирішення проблем, як донести думку до органів влади та “продати” ідею потенційному інвестору. На простих прикладах він продемонстрував навички особистісної комунікації та показав інструменти ефективних публічних комунікацій задля формування образу громади, а також зосередився на засобах належних взаємовідносин між владою, громадою та бізнесом. Також говорили про вплив, переваги та застереження при застосуванні соціальних мереж.
Катерина Рєзнікова, керівник технічного департаменту ТОВ “Бломінфо-Юкрейн”, надала учасникам теоретичні знання та практичні навички щодо застосування Практичного інструментарію управління землями ОТГ, який сприятиме у вирішенні проблеми землеустрою в громаді, прийнятті обґрунтованих рішень щодо земельних питань – зрозумілих та прозорих для громадян. Практичний інструментарій управління землями ОТГ розроблений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з метою допомоги органам місцевого самоврядування в організації та здійсненні управління земельними ресурсами в межах територій ОТГ.
Учасники тренінгу визначили топ-5 проблем у земельних питаннях, притаманних громаді, отримали навички працювати в сучасних законодавчих умовах максимально ефективно, після чого виконали низку практичних вправ для землевпорядників. Для відповідальних за зв’язки з громадськістю запропонували інше завдання – підготовити інформаційне повідомлення про участь у тренінгу.
Аналогічний навчальний модуль пройде найближчими днями в Луганській області. Програма місцевого системного розвитку виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з ТОВ “Бломінфо-Юкрейн”, громадською організацією “ДЕСПРО” та Київським економічним інститутом в рамках проекту USAID “Підтримка аграрного і сільського розвитку”.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!