«Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України?

4573
коментарі відсутні

«Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України?

З початком конфлікту на сході України, чотири партнерські агенції ООН розпочали впроваджувати Програму ООН із відновлення та розбудови миру на підконтрольних уряду України територіях, які постраждали внаслідок конфлікту. Основна мета – допомогти народу України, уряду України покращити якість життя на сході країни. Відновити інфраструктурі об’єкти, допомогти розвинути малий та середній бізнес, підтримати імплементацію реформ на сході України, покращити адміністративні послуги, покращити відчуття безпеки, соціальної згуртованості між групами людей, поліпшити доступ до правосуддя. Особлива роль у відновленні миру відводиться громадам та активістам:

«Саме активісти – це ті люди, які мають рухати цей процес. Бо якщо раніше була така система, що населення очікувало, що поліція або ДСНС, або якась інша служба мають на власний розсуд виявляти проблеми в громадах та вирішувати їх, то наразі все працює інакше. Люди мають самі визначати, що треба зробити в спільноті, аби покращити становище в регіоні. Вони не те що допомагають, вони є головним двигуном всього цього процесу» – каже міжнародний співробітник ООН, координатор компоненту «Громадська безпека та соціальна згуртованість» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Рустам Пулатов.

Так, в грудні поточного року в м. Кремінна відбулося підведення проміжних підсумків реалізації грантових проєктів від Програми ООН із відновлення та розбудови миру. На форумі були присутні представники громад та люди з активною позицією з Донецької та Луганської областей, які звітували про виконану роботу в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Учасники й учасниці представляли проєкти, виконані в межах одного з компонентів Програми – «Громадська безпека та соціальна згуртованість». Всього були представлені 20 різноманітних ініціатив чергової хвилі реалізації грантової програми від ООН.

Одним із представлених проєктів була ініціатива ГО «Вік щастя». У місті Слов’янськ, за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру, було впроваджено низку заходів із підтримки людей старшого віку. Організатори хотіли підштовхнути літніх осіб до активної участі в громадському житті та створити умови для всебічного розвитку через освітні та творчі заходи. В межах реалізації проєкту, координатори провели просвітницький фестиваль та тренінги з медіаосвіти, фінансової грамотності, ефективної взаємодії громади з владою тощо.

«Ми роз’яснювали, наприклад, що таке електронна петиція, бюджет участі. За результатами, одна з наших сімдесятирічних колежанок подавалася в цьому році на бюджет участі. В неї була ідея створення тренувального майданчика біля свого будинку. Хоча жінка й не отримала підтримки, проте набула досвіду проходження цих етапів подання проєкту», – розповідає голова громадської організації «Фундація підтримки осіб старшого віку «Вік Щастя», координаторка проєкту «Центр розвитку дорослих – територія соціальної згуртованості» Наталя Бондаренко.

Також учасники створили власний канал у соціальній мережі YouTube «Вік щастя», де викладають відеоролики на різні теми, наприклад, про значущі події у місті.

Ще одним проєктом стала ініціатива «Правовий лікбез для ромської громади», яка була також підтримана Програмою ООН із відновлення та розбудови миру та реалізовано громадською організацією «Кремінський центр регіонального розвитку «Наша громада», що працює на Луганщині. Організатори поставили собі за мету наблизити безоплатну правову допомогу до ромської спільноти.

«У нас в місті проживає дуже багато ромів – майже 4% від загальної кількості населення. Сталося так, що вони відокремлені від надання державної правової допомоги. Питання доступу до правосуддя відкрило інші проблеми, для прикладу, що багато ромів не вміють читати та писати», – розповідає координаторка проєкту Світлана Загоруй, – «взагалі спливло дуже багато, я би сказала, доленосних питань, які ми намагаємося вирішити. Наприклад, є один чоловік, якому 26 років, а в нього зовсім немає ніяких документів. Розв’язувати це питання ми почали з того, що отримували довідку з архіву пологового будинку. З цієї дії почали розплутувати проблему» – продовжує пані Загоруй.

Для ефективної роботи з неосвіченою частиною ромської спільноти було залучено 10 юристів, які надають безоплатну консультаційну допомогу. Також, за словами Світлани Загоруй, вже є домовленості з міською владою щодо надання приміщення, де роми зможуть отримувати базову освіту.

Переглянути відеоролик про допомогу ромській спільноті в рамках  проєкту.

Ще однією ініціативою, яка була впроваджена в трьох містах – Сєвєродонецьку, Краматорську та Слов’янську, став проєкт, спрямований на підтримку та соціалізацію осіб із порушенням слуху. Координаторка проєкту «Жестова мова для поліцейських» Тетяна Кривко розповіла, що основним напрямком роботи було навчити поліцейських основам жестової мови, аби вони могли надавати допомогу людям із вадами слуху.

«Окрім того, під час навчального процесу, ми всіх поліцейських інформували про ще один спосіб взаємодії з даною категорією людей – шляхом використання мобільних застосунків відеозв’язку в смартфоні, на кшталт Viber, WhatsApp чи Skype і таким чином користуватися допомогою перекладача жестової мови», – підсумовує пані Тетяна.

Загалом у 2019 році було підтримано 68 грантових проєктів на суму близько 1 млн. 150 тис. доларів США. Окрім цього, ще на 250 тис. доларів США було реалізовано 64 малих грантових проєктів через партнерську організацію регрантингу ІСАР «Єднання». У 2020 році донорської допомоги буде ще більше, тому планується підтримати ще більшу кількість ініціатив за напрямком «Громадська безпека та соціальна згуртованість». Також і територіальні масштаби програми будуть розширені – мешканці півдня Запорізької області, так званого «Приазов’я», на рівні з мешканцями Донецької та Луганської областей, зможуть спробувати власні сили, подаючи грантові заявки на реалізацію своїх ідей.

Детальніше ознайомитись із представленими проєктами можна на фото, які додаються до статті. Варто зазначити, що наведені проєкти є лише декількома прикладами із сотень підтриманих ініціатив на сході України.

«Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №1 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №2 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №3 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №4 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №5 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №6 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №7 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №8 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №9 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №10 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №11 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №12 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №13 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №14 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №15 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №16 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №17 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №18 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №19 «Громадська безпека та соціальна згуртованість»: як ООН підтримує громадські ініціативи на сході України? - Фото №20

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.
Більше про діяльність Програми можна дізнатись за посиланням: www.bit.ly/UN_RPP

Юлія Дерека


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика