Громадська організація «Клас» з Сєвєродонецька продовжує діяльність на Полтавщині та на Одещині

Підтримка сімей з дітьми, які вимушено перемістилися з Луганщини у більш безпечні регіони, облаштування шелтерів, впровадження психосоціальних програм допомоги, реалізація масштабного проєкту «СПІЛЬНО – соціальні послуги для дітей у громаді» – такі нині основні напрямки роботи ГО «Всеукраїнська організація «Клас».


Внаслідок російської агресії, яка почалася у 2014 році, організація мусила переїхати з тимчасово окупованого Алчевська Луганської області до Сєвєродонецька. Однак після повномасштабного вторгнення довелося знов евакуюватися, щоб врятуватись від російської навали. Наразі «Клас» активно працює у Полтаві та Полтавській області, а також в Ізмаїлі Одеської області. Як і до війни, так і зараз у фокусі уваги організації є сім’ї з дітьми та діти, позбавлені батьківського піклування.

Як вдається втілювати у життя всі задуми, які актуальні проєкти наразі реалізуються, як вдається налагодити співпрацю з вітчизняними та міжнародними партнерами – про це розповів керівник проєктів ГО «Всеукраїнська організація «Клас» Сергій Зуєв (на фото).

Дитяча організація розв’язує недитячі проблеми

Громадська організація «Клас» була заснована в Алчевську ще у 1998 році як дитяче об’єднання. Після першого переміщення до Сєвєродонецька спілку було перереєстровано як ГО «Всеукраїнська організація «Клас», але цільовою аудиторією, як і раніше, залишилися діти.

Організація здійснювала підготовку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до самостійного життя, створювала дитячі креативні простори для проведення змістовного дозвілля для дітей, підлітків та молоді в містах Луганської області, особливо в прифронтових містах, селах та селищах.

Сергій Зуєв, один із засновників організації, на певний час залишив рідну Луганщину та переселився у Пирятин Полтавської області, але вже у 2015 році повернувся до Сєвєродонецька та очолив ГО «Клас».

«Проєкт, у якому я працював, був багатогранний. Ми розробляли безпечні дитячі простори, запровадили групи наставництва для дітей-сиріт, організовували навчальні настільні ігри та групову роботу для психосоціальної підтримки. Ми сконцентрували свою роботу в населених пунктах на лінії розмежування та в інших містах Луганської області. Близько 16 тисяч дітей мали можливість скористатися нашими послугами. Напередодні великої війни у співпраці з ГО «Слов’янське серце» я впроваджував проєкти у місті Попасна Луганської області», – розповів Сергій.

Облаштування побуту для переселенців

Від самого початку повномасштабного вторгнення ГО «Клас» не залишилася осторонь та продовжувала допомагати сім’ям з дітьми. Зокрема, допомогли евакуюватись домам сімейного типу з Лисичанська – вдалося врятувати 33 дитини. А в тих регіонах, куди люди бігли від війни, створювали шелтери – місця компактного проживання переселенців.

«Ніхто не був готовий до такої кількості людей, тож на початку переселенців розселяли у непристосованих приміщеннях, без належних умов проживання. Ми пішли іншим шляхом: підшукували для сімей з дітьми більш комфортні варіанти. Так були облаштовані шелтери у Пирятині, в Ізмаїлі та Полтаві», – зазначив Сергій Зуєв.

Гуртожиток Полтавського педагогічного університету став прихистком для близько трьох сотень переселенців, у тому числі – студентів Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки. У партнерстві з керівництвом університету та разом з ГО «Будуємо Україну разом» в одному з корпусів наразі створюється молодіжний простір. Також був відремонтований житловий блок та кухня.

Так після ремонту виглядає кухня у гуртожитку Полтавського педагогічного університету

Таким раніше було кухонне приміщення

У гуртожитку Ізмаїльського державного гуманітарного університету у різні періоди війни проживали до 280 переселенців. Зараз їх теж багато, для них створені належні побутові умови.

Облаштування кухні у гуртожитку Ізмаїльського державного гуманітарного університету

У комунальному готелі у Пирятині на Полтавщині проживають понад 50 внутрішньо переміщених осіб. Тут за сприяння місцевої влади облаштували санітарні приміщення, дві кімнати переобладнали під кухні, зробили ремонт у кімнатах. Обладнання харчоблоків необхідною побутовою технікою здійснила ГО «Клас», закупивши мікрохвильові печі, мультиварки, електрочайники, пральну машину.

Облаштування житлових кімнат

Психосоціальна підтримка переселенців

Не менш важливим напрямком роботи є психосоціальна підтримка переселенців – як дітей, так і дорослих. Люди, які на собі відчули жахіття війни, стрес вимушеного переміщення, облаштування життя та побуту на новому місці, потребують фахової допомоги.

Психологи, які працюють в громадській організації «Клас», проводять групові заняття та індивідуальні консультації. Влаштовують для малечі чемпіонати з настільних ігор, танцювальну терапію, для дітей та дорослих – творчі майстер-класи. Для реалізації цього напрямку залучаються волонтери та фахівці за відповідними профілями.

Малеча майструє, поки з батьками проводять заняття на тему спілкування з дітьми під час війни

Проєкт СПІЛЬНО для громад

Головне завдання проєкту «СПІЛЬНО – соціальні послуги для дітей у громаді» полягає у підсиленні спроможності громад надавати соціальні послуги для батьків та дітей. Проєкт впроваджується у Полтаві та у Пирятині за експертної підтримки з боку ЮНІСЕФ.

«Ми обрали дві громади, в яких проводимо моніторинг наявних послуг. Далі пропонуємо варіанти, як можна підсилити цей напрямок – покращити якість послуги чи спростити доступ до неї. Або мотивуємо працівників органів місцевого самоврядування додати нові послуги, яких потребує суспільство. В рамках проєкту ми навчимо необхідних фахівців», – пояснив Сергій Зуєв.

Фото Клас7 Підпис: Психологиня проєкту СПІЛЬНО проводить групове заняття з дорослими

Друга частина проєкту «СПІЛЬНО» – картування соціальних послуг для дітей. Тобто накладання на інтерактивну мапу точок розміщення установ-надавачів послуг у громаді. Така візуалізація дозволить місцевій владі побачити, де не вистачає тієї чи іншої послуги, де її варто впровадити, а може – створити мобільні групи для обслуговування віддалених населених пунктів громад.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies