Громадська рада Краматорська обговорила важливі для міста проблеми

Екологія та благоустрій, соціальне замовлення та електронні петиції, проекти розвитку економіки та непрозорий бізнес – ці та інші питання були розглянуті на черговому засіданні Громадської ради Краматорська 12 червня 2019 року.

Останнім часом мешканці міста звертають увагу на викиди в атмосферу забруднюючих речовин Краматорським феросплавним заводом, навіть з’явилася електронна петиція про необхідність закриття підприємства за систематичні порушення екологічного законодавства. Громадська рада Краматорська також не лишилася осторонь від розв’язання цього питання. Було з’ясовано, що адекватно оцінити ступінь негативного впливу на екологію міста викидів забруднюючих речовин може Державна екологічна інспекція у Донецькій області, однак на даний момент на проведення перевірок у сфері господарської діяльності поширюється мораторій. Але якщо громадянин або група громадян подадуть до Держекоінспекції скаргу про шкоду, завдану їм викидами Краматорського феросплавного заводу, то таке звернення громадян є підставою для Держекоінспекції узгодити із Державною регуляторною службою та здійснити перевірку даного підприємства – на предмет дотримання персоналом підприємства норм захисту навколишнього середовища. Члени Громадської ради Краматорська вирішили здійснювати ці дії в рамках роботи своїх громадських організацій.

Щодо благоустрою, то Громадська рада висловила зауваження та запропонувала певні зміни до проекту рішення Краматорської міської ради “Про затвердження Правил благоустрою території м. Краматорська” (регуляторного акту). Також було порушене питання створення Інспекції з благоустрою, яка в Правилах з благоустрою є і повинна здійснювати контроль за дотриманням цих правил, але по факту ця інспекція відсутня. Громадська рада Краматорська вирішила звернутись до виконкому з пропозицією ініціювати розробку Положення про інспекцію з благоустрою міста Краматорська із долученням до цього процесу представників громадськості.

Аналогічно з попереднім питанням Громадська Рада заперечила внесення змін до Порядку розгляду електронної петиції, який наразі обговорюється у вигляді проєкту рішення Краматорської міської ради. Члени ради вважають, що окремі запропоновані положення звужують громадські права мешканців Краматорська.

На виконання Закону України “Про соціальні послуги”, який набере чинності 01.01.2020р., члени Громадської ради брали участь у моніторингу потреб населення міста Краматорська в соціальних послугах. Наступним кроком стало затвердження складу Тимчасової робочої групи з розробки проекту Положення про соціальне замовлення в місті Краматорську.

Нещодавно був підписаний Меморандум про співпрацю між Краматорським міським головою та американською агенцією USAID в рамках проєкту “Економічна підтримка Східної України”, яким передбачається фінансування з боку USAID створення інфраструктурних об’єктів в місті Краматорську. У зв’язку з цим Громадська рада Краматорська ухвалила рішення звернутись до міського голови з проханням опублікувати повний перелік інфраструктурних проєктів, які будуть подані USAID на розгляд для подальшого фінансування в рамках підписаного Меморандуму. А також внести в План консультацій з громадськістю міста Краматорська громадські обговорення цього переліку проєктів.

Як на минулому засіданні Громадської ради, так і на цьому, невирішеним лишилося питання щодо видобутку піску в селищі Шабельківка. Суть питання полягає в тому, що з грудня 2018 і по теперішній час в Шабельківці здійснюється видобуток піску в промислових обсягах, через що було пошкоджене дорожнє покриття вулиць села. В інформаційному запиті Громадська рада Краматорська намагалася з’ясувати, хто надав дозвіл на видобуток піску, хто веде облік видобутку піску, який обсяг піску було видобуто за весь період і яка сума грошових коштів надійшла до міського бюджету внаслідок цього. Цей інформаційний запит було розписано на Відділ комунального господарства. Через те, що Відділ комунального господарства не є розпорядником запитуваної інформації, лист було переадресовано на Шабельківську селищну раду. Виявилося, що й Шабельківська селищна рада не є розпорядником інформації. Тому Громадська рада Краматорська продовжить роботу по з’ясуванню цього питання.

Також Громадська рада продовжує з’ясовувати стан питання щодо утворення наглядових рад при комунальних підприємствах міста Краматорська, з попередніми змінами у статутах. Однак, починаючи з дати прийняття Краматорською міськрадою Рішення про наглядові ради у вересні 2017 року і донині, при внесенні змін до статутів комунальних підприємств (“Міст”, ДРУАС, “Ритуальна служба”, “Архітектура та кадастр”), ніякого згадування про наглядові ради в них немає. Тому Громадською радою Краматорська було ухвалено рішення звернутись до виконавчих органів Краматорської міської ради з проханням внести відповідні зміни до статутів ВСІХ комунальних підприємств міста Краматорська. А саме, додати пункт про можливість утворення на комунальному підприємстві наглядової ради.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies