Громадські бюджети у ВЦА Донецької області отримають фінансову підтримку від держави
Вугледар запровадив бюджет участі у 2017 році не на один, а одразу на три роки з ресурсом у 500 тисяч гривень. Шахтарське місто з населенням близько 15 тисяч людей знаходиться за 30 кілометрів від лінії зіткнення і має площу лише 5 квадратних кілометрів. У перший же рік там отримали 30 проєктів. Найбільша кількість – комунальної та освітньої направленості. Для визначення переможця запровадили два види голосування – електронний та паперовий. Серед перших підтриманих та реалізованих ініціатив були лежачі «поліцейські», сонячні панелі, громадські зупинки у селах, відеоспостереження у школі, ігрові майданчики тощо.
Однак, цікавість до бюджету участі серед жителів Вугледара з кожним роком ставала нижчою. З тридцяти вона впала до семи проєктів. По-перше, давалася взнаки відсутність інформаційної кампанії, по-друге – обмеженість вже тепер ВЦА в коштах. Одну з них до снаги подолати на рівні держави й певний рух у цьому напрямку вже є, зазначила представниця міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій під час конференції «Бюджет участі: як зробити інструмент місцевої демократії дієвим? Досвід громад Донецької, Луганської та Запорізької областей».
«Відсоток залученості жителів Донеччини до прийняття рішення в області можливо активізувати шляхом додаткового фінансування. Наразі підготовлені зміни до бюджету, які передбачають додаткову субвенцію, яка буде співфінансувати громадські бюджети. Цей інструмент є особливо важливим для ВЦА, оскільки там особливо складно з наповненням бюджетів. Ми готові переконувати у важливості таких дій міністерство фінансів. Механізм ще розробляється, а сам порядок буде прийнятий лише після затвердження змін до бюджетного кодексу. Планується, що ця програма працюватиме за принципом 50х50. Якщо буде напрацьований дієвий досвід – будемо його поширювати й на території, які межують з Кримом. Спочатку допомагатимемо тим, хто найменш фінансово спроможний», – наголосила керівниця експертної групи стратегічного планування та розвитку мінТОТ Катерина Демидчук.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!