Громадскість Донеччини уважно слідкує за виборчим процесом

Всебічне спостереження за ходом передвиборчої кампанії, фіксація порушень, контроль за реагуванням з боку правоохоронних органів, перешкоджання маніпуляціям, роз’яснювальна робота з населенням – такі завдання ставлять перед собою громадські організації напередодні виборів. За ініціативою ГО “Незалежний Центр Аналізу Політики” в Антикризовому медіа-центрі (м. Краматорськ) відбувся “круглий стіл” за темою “Як забезпечити прозорий виборчий процес?”, в якому взяли участь громадські активісти, журналісти, співробітники поліції, представники кандидатів та політичних партій, які беруть участь у виборчому процесі.

Учасники заходу обговорили ризики в ході президентській кампанії та домовилися про співпрацю інститутів громадянського суспільства для забезпечення прозорого виборчого процесу.

“Серед головних ризиків виборчої кампанії можна виокремити наступні: маніпулятивні результати соцопитувань, неправдиві публікації у ЗМІ, слабка обізнаність громадян у питаннях актуальних політичних процесів. Саме на цих ключових точках громадськість має зосередити увагу”, – зазначила Альона Гурківська, представниця ГО “Незалежний Центр Аналізу Політики”.

Ілля Перекрестов з організації “Точка Доступу” повідомив про перебіг виборчого процесу в Донецькій області. За його словами, протягом січня-лютого кандидати активізували візити в регіон. З’явилося багато наметів та білбордів, деякі з них не відповідали вимогам законодавства. Після відповідних повідомлень до поліції недоліки були усунені. В регіоні розпочали роботу всі окружні виборчі комісії.

Громадські спостерігачі звернули увагу на те, що подекуди місцева влада вчиняє агітаційні дії.

“Наприклад, на будівлі Лиманської міськради з’явилися плакати на підтримку кандидата Петра Порошенка. Це пряме порушення закону, адже в адміністративних будівлях не повинно бути ніякої політичної агітації”, – наголосив Ілля Перекрестов.

Подібний випадок – не єдиний. Член ГО “Громадський патруль” Ігор Денисенко розповів про те, як у приміщенні дружківського комунального підприємства збирали волонтерів, які потім проводили опитування мешканців міста на замовлення “Інституту розвитку та сприянню демократії” та роздавали агітаційні газети. Разом із заповненими анкетами так звані “соціологи” збирали у людей ксерокопії паспортів. Після надання заяви до поліції більше таких випадків не було.

На даний час по Донецькій області до поліції надійшло 126 заяв про порушення виборчого законодавства, з них 19 – про підкуп виборців. До Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 5 повідомлень про кримінальні правопорушення, 2 з них закриті, 3 знаходяться в провадженні. До суду спрямовано 6 адміністративних протоколи.

“Поліція Донецької області фіксує всі без винятку порушення та по кожному проводить розслідування. Ми працюємо не заангажовано, виконуючи свої завдання щодо охорони правопорядку, забезпечення у законодавчій площині перебігу передвиборчої кампанії, проведення чесних і прозорих виборів. Окрім реагування на повідомлення, ми самі моніторимо ЗМІ на предмет порушень. Дуже позитивним є те, що громадські організації тісно співпрацюють з органами правопорядку. Зокрема, ми проводимо спільні “круглі столи”, прес-конференції, обговорення. Крім того, одна з організацій провела з поліцейськими тематичні тренінги з виборчого законодавства”, – повідомив Денис Філіппов, начальник сектору превенції Краматорського відділу поліції.

Під час обговорення учасники висловили думку, що президентська кампанія набирає обертів, тому кількість порушень буде нарощуватись. Громадські активісти закликали кандидатів не вдаватися до брудних технологій, не боротися за владу, а чесно змагатися.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies