Громадськість Донеччини просить уряд долучити їх до планування відновлення області

В Україні триває процес планування післявоєнної відбудови населених пунктів. Зокрема нині розробляють плани комплексного відновлення областей. Члени громадської ради при Донецькій облдержадміністрації створили профільну тимчасову групу і хочуть також активно долучитися до процесів відбудови зруйнованих та пошкоджених росією міст Донеччини.

В Донецькій області розробкою програми комплексного відновлення мають займатися члени спеціальної Координаційної групи від облдержадміністрації. Однак у громадській раді кажуть, що нині на Донеччині цей процес ще не розпочатий.

Водночас у  Координаційній групі  підготували пропозиції до Плану першочергових дій із стабілізації ситуації на деокупованих територіях Донеччини. У тому числі була визначена потреба у фінансуванні 40 заходів з розроблення планів щодо комплексного відновлення населених пунктів. Сума на це склала понад 11 млн грн. Натомість представники громадської ради кажуть, що у таких планах відсутня конкретика. Зокрема немає переліку товарів, робіт та послуг з розшифровкою витрат.

Представники громадськості звернулися до Донецької облдержадміністрації з пропозицією долучити їх до складу відповідних консультативно-дорадчих органів з планування відновлення. Однак чиновники їм відмовили. Як причину в Донецькій ОДА зазначили відсутність визначеного нормативно-правовими актами обов’язку залучення інституцій громадянського суспільства до цього процесу і послались на постанови Кабінету Міністрів України.

Нині представники громадської ради підготували звернення до уряду про внесення змін у постанови від 18 липня 2023 року №731 “Про затвердження порядків з питань відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад” та від 12.05.2023 року № 486 “Про підготовку до дій із стабілізації ситуації на деокупованих територіях Донецької і Луганської областей та їх реінтеграції”.

Крім цього, громадськість пропонує організувати відкрите спільне засідання із залученням представників організацій громадянського суспільства та медіа щодо розробки Програми комплексного відновлення Донеччини.

Читайте також: В Україні працюють 69 гуманітарних штабів міст Донеччини: як знайти та на яку підтримку можна розраховувати


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies