Громадськість хоче відновлювати Україну: під Мінінфраструктури влаштували флешмоб

Аби привернути увагу влади до проблеми незалучення громадськості до планування післявоєнного відновлення, активісти влаштували флешмоб. Під Міністерством  розвитку громад, територій та інфраструктури зібралися учасники неформальної коаліції «Інклюзивне відновлення України». Із собою громадськість принесла чорний ящик ризиків непрозорих механізмів відбудови. Як ще привертали увагу влади активісти – дивіться у відео.

Чорний ящик під назвою «Відновлення» принесли із собою на флешмоб представники неформальної коаліції «Інклюзивне відновлення України» до стін Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури. У скриньці кольорові кубики, на яких написані ризики незалучення громадськості до планування післявоєнної відбудови.

І ми розуміємо, що основним ризиком такої поведінки влади – це буде будування міст-привидів. Тобто міст, в яких люди не захочуть жити, бо їх не спитали, а що ж саме вони хочуть бачити у своїх громадах. – Юлія Володченко – координаторка коаліції «Інклюзивне Відновлення України»

Такий флешмоб – один з етапів адвокаційної кампанії, яку організували учасники неформальної коаліції. Представники громадських організацій з різних областей об’єдналися торік для того, щоб напрацювати механізми залучення громадськості до планування відновлення та передати їх владі. Нині коаліція складається з понад 40 учасників. Зокрема на флешмоб до Києва приїхали представники громадських організацій з Донеччини.

Завдяки долученню громадськості нам вдасться і контролювати ці процеси, які будуть відбуватися в процесі відбудови, але й допомагати. Тому що більшість громадських організацій, долучених до коаліції, мають певний досвід в певних напрямках роботи. – Тетяна Красько – голова ГО «Студія громадських жіночих ініціатив»

Головна фраза «Нічого для нас без нас» – це має бути головним критерієм для вирішення цього питання тому, що жити в цих містах громаді. Влада вона з нами і вона працює для того, щоб було комфортно громаді, тому без нас вирішувати якісь питання недоцільно і не є ефективно. – Любов Хріпкова – представниця ГО «Наша допомога»

Про важливість залучення громадськості до процесів відновлення та внесення відповідних механізмів на законодавчому рівні наголошує представник громадської організації  «Центр розвитку міського середовища».

На сьогоднішній день у нас дуже змінилась країна, дуже змінились люди, дуже змінився запит від суспільства до роботи влади. Треба зараз трішечки простимулювати владу, аби вона змінювалась в ритмі з громадськістю і обов’язково залучала людей активних, фахових до відновлення. – Євген Лебедєв – голова ГО «Центр розвитку міського середовища»

Учасники флешмобу підписали колективне звернення до міністра інфраструктури та опустили листа у скриньку.


Неформальна Коаліція “Інклюзивне відновлення України” створена в рамках проєкту “Розробка прозорих та інклюзивних механізмів залучення представників громадськості до процесів відновлення України” за підтримки Isar Ednannia у межах проєкту “Спільнота громадянського суспільства України “Відновлення”, що фінансується Посольством США в Україні.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies