Громадськість Краматорська опікується дистанційним навчанням

7595
2 коментарі

Громадськість Краматорська опікується дистанційним навчанням

На сьогодні більшість експертів упевнені, що 1 вересня українські школярі не підуть до школи, а залишаться навчатись вдома. Нова програма від Кабінету міністрів України містить пункти про організацію дистанційного навчання в новому навчальному році.

Громадам доведеться організувати дистанційне навчання і при цьому врахувати досвід термінового весняного карантину. В Краматорську про важливість цих процесів заговорила Громадська рада.

Громадська Рада Краматорська не задоволена якістю дистанційного навчання, що було екстрено організовано в місті під час весняного карантину. Ще 13 травня 2020 року листом вона попросила міського голову Андрія Панкова ініціювати утворення робочої групи, яка займеться вдосконаленням системи організації дистанційної освіти в Краматорську. Це має допомогти покращити якість освіти в дошкільних та шкільних закладах.

На таку пропозицію виконком міської ради відповів, що в Краматорську на базі Економіко-гуманітарного ліцею №8 протягом 5 років існує дистанційна форма здобуття освіти. Для забезпечення навчання учнів з непідконтрольних територій була створена платформа  E-school з сучасним курсом, і під час весняного карантину вона була доступна будь-кому.

Однак влада відмітила і труднощі, що виникли в першу чергу перед вчителями. Навчальному процесу заважали відсутність або якість інтернету, небажання багатьох учнів працювати в новому форматі, неможливість донести матеріал онлайн.

Під час карантину управління освіти Краматорської міської ради за допомогою онлайн опитування з’ясовувало проблеми дистанційного навчання. В опитуванні взяли участь 517 вчителів, 2697 учнів та 4029 батьків. Виявилось, що педагоги в роботі користувались різноманітними платформами. Найчастіше це був Viber (92,1%), електронна пошта (68,1%), YouTube (67,3%), Zoom (51,5%).

В оцінці ефективності нового формату навчання думки вчителів розділились. Для 26,7% з них дистанційна форма навчання здалась цікавішою за звичайну. Правда, змушувала витрачати більше часу на підготовку та проведення уроків. 55,5% вчителів віддали перевагу очній формі навчання.

Міська влада повідомила, що задля покращення якості дистанційного навчання планує виробити й запровадити однакові правила як для вчителів, так і для учнів. Це стосується платформ та веб ресурсів, принципів оцінювання учнів, об’єму домашнього завдання тощо. Планується вивчити набутий позитивний досвід та поширити його через методичні об’єднання.

При цьому, вчителям надається свобода самостійно коригувати послідовність і обсяги вивчення змісту шкільної освіти, обирати найбільш ефективні форми, технології, методики, методи й способи навчання.

Зважаючи на це, Управління освіти Краматорської міської ради вважає недоцільним утворення робочої групи із вдосконалення системи організації дистанційної освіти міста.

Така відповідь не задовольнила Громадську раду Краматорська і вона підняла це питання під час зустрічі з міським головою Андрієм Панковим.

 

Громадськість Краматорська опікується дистанційним навчанням - Фото №1

 

Насамперед, проблема саме в розмаїтті тих технічних засобів, які використовували вчителі для проведення уроків. Місту потрібна єдина платформа навчання.

За словами Світлани Чепелєвої (Громадська організація «Асоціація жінок «ПАНІ»), дистанційне навчання – це ще один інструмент якісної освіти. В ньому є потреба, оскільки у нас карантини навіть без коронавірусу два-три місяці на рік. Крім того, така форма навчання стане у нагоді дітям, які часто їздить на різноманітні змагання, дітям, які тривало хворіють. Можна навіть буде зекономити гроші на індивідуальному надомному навчанні. Вчителю не потрібно буде приходити до такого учня.

«Ми з цим стикнулись і вже нікуди не подінемось. Чим раніше і краще це буде поставлено в нашому місті, тим краще в нас будуть результати навчання», – наголосила Світлана Чепелєва.

Заступник міського голови Краматорська Юрій Люлька визнав, що до весняного карантину технічно освітяни виявились не готові, тому міська рада згодна співпрацювати з громадськістю в цьому питанні. Таку готовність влади підтвердив і міський голова Андрій Панков.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Иван
3 років тому

Та какое дистанционное обучение, моя первоклашка ждёт школу, узнать новых друзей, она не высидит перед экраном, а работающим родителям где ребёнка оставлять, достали эти придуманные карантины!

Катерина
3 років тому

Ужас, никакого дистанционного обучения, с кем будут дмалыши учиться, если родители работают? А общение с одноклассниками как??? Это недопустимо!!!


Новини

Відео

Аналітика