Громадськість, влада та експерти обговорили проблеми післявоєнного відновлення

Проблеми планування післявоєнної відбудови обговорили у Києві. У столиці організували конференцію «Інклюзивне відновлення України: шлях громадськості до участі в прийнятті рішень». У заході взяли участь експерти, представники громадських організацій та влади. Зокрема учасники неформальної коаліції «Інклюзивне Відновлення України» говорили про важливість долучення громадськості до планування відновлення.

Громадськість, влада та експерти обговорили проблеми післявоєнної відбудови. Для цього зібралися у Києві на конференції «Інклюзивне відновлення України: шлях громадськості до участі в прийнятті рішень». Представники неформальної коаліції «Інклюзивне відновлення України» наголошують, що планувати відновлення областей потрібно вже сьогодні. І до цього процесу необхідно долучити громадськість.

Ми не хочемо входити в конфронтацію з владою, ми хочемо конструктивного діалогу і спільного визначення позицій. І принцип «нічого для нас без нас» – він фундаментальний, він продекларований нашими європейськими партнерами, –Андрій Грудкін – виконавчий директор громадської спілки «Коаліція «На лінії зіткнення»

Бути готовими, що цей документ буде переглянутий уже через рік, але це нормально. Нам на сьогодні потрібна надія, що територія буде відновлена, люди повернуться і будуть розвиватися певні галузі економіки. Ми не можемо відкладати до завтра, – Артем Вівдіч – експерт ГО «Агенція відновлення та розвитку»

Нині планувати відновлення місцевій владі непросто, а особливо у тих населених пунктах, які знаходяться в окупації чи є прифронтовими. Зокрема наголошують, що на цей процес впливає розуміння, скільки людей повернеться і чи запрацює бізнес після перемоги.

Був містоутворюючим підприємство Авдіївський коксохімічний завод. (01:11-01:22) Відновлення громади здебільшого залежить від того, чи буде відновлюватися завод. Якщо він буде відновлюватися, то це буде місто таке, яке воно було.  Якщо ні, то це звичайно буде трошки інший формат, – Віталій Барабаш – начальник Авдіївської міської військової адміністрації

Під час конференції фахівці презентували аналітичний звіт щодо механізмів прозорого залучення громадськості до планування відбудови. Таке дослідження робили на замовлення коаліції «Інклюзивне відновлення України». У проаналізованих офіційних документах нині відсутні дієві механізми долучення громадськості до відновлення. Аби змінити цю ситуацію, учасники коаліції разом з експертами розробляють адвокаційну кампанію.

Адвокаційна кампанія передбачає кілька етапів. Перший етап – це привернення уваги влади. Увагу ми привернули, маємо позитивний результат. А далі йде етап спільного напрацювання шляхів вирішення питань, – Сергій Гончар – експерт з розвитку місцевого самоврядування, громадянського суспільства та адвокації

Основна робота і дуже складна робота попереду і ми сподіваємося, що вона все-таки відбудеться. Це саме  діалог між громадськістю та владою. У плані напрацювання механізмів інклюзивного залучення громадськості  до процесів планування відновлення, – Юлія Володченко – координаторка коаліції «Інклюзивне відновлення України»

Аби організації регіонального рівня могли долучатися до процесів відновлення, представники ІСАР Єднання створили спільноту організацій громадянського суспільства «Відновлення».  До неї долучилися 50 учасників, які утворили команди та запропонували  12 проєктів.

Ми підтримали 4 проєкти. Вони всі спрямовані на те, щоб наша країна відновлювалась в найбільш ефективний спосіб, –Ольга Нікольська – керівниця напрямку «Розвиток культури філантропії» ІСАР Єднання

На думку безпосередньо всієї команди, без сталого без стабільного розвитку громадянського суспільства будь-які зміни в нашій державі будуть неефективними, в тому числі зміни, які стосуються відновлення, – Альона Матвійчук – менеджерка спільноти організацій громадянського суспільства «Відновлення»

Загалом до неформальної коаліції нині долучилися 45 громадських організацій з різних регіонів України. Після конференції учасники планують звернутися до заступниці міністра інфраструктури, аби спільно напрацювати механізми залучення громадськості до планування відновлення.


Коаліція була створена в рамках проєкту “Розробка прозорих та інклюзивних механізмів залучення представників громадськості до процесів відновлення України” за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту Спільнота громадянського суспільства України “Відновлення”, що фінансується Посольством США в Україні.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies