Протягом шести місяців тривав проєкт громадської організації СМАРТА, спрямований на протидію дискримінації жінок у сфері праці. Про результати роботи керівниці організації розповіли на підсумковому брифінгу в Антикризовому медіа-центрі.
«На ринку праці жінки є більш вразливими, ніж чоловіки. Їм частіше пропонують неофіційне працевлаштування та виплату зарплати «у конверті». Непоодинокі випадки, коли роботодавці дискримінують жінок через їхній вік, відмовляють у прийомі на роботу вагітним і мамам з малими дітьми. Жінкам складніше просуватися кар’єрними східцями і займати керівні посади», – окреслила проблематику проєкту Лілія Кісліцина, президентка ГО СМАРТА.
До того ж, наочним прикладом трудової дискримінації жінок є різниця в оплаті праці. За статистикою, в середньому по Україні зарплата у чоловіків на 23% вища, ніж у жінок. По Донецькій області цей розрив ще більш вражаючий – 38,1%. І це при тому, що у багатьох родинах жінка є єдиною годувальницею, яка утримує дітей, а можливо, ще й непрацюючого чоловіка.
«Цей проєкт розкрив багато гендерних упереджень, що й досі існують у ставленні до жінок. Утім, на жаль, самі жінки не знають своїх трудових прав, які їм гарантує діюче законодавство», – зазначила Лілія Кісліцина.
Дослідивши проблематику, громадська організація СМАРТА провела в Донецькій і Луганській області потужну просвітницьку кампанію про трудові права жінок.
Були організовані тематичні радіопередачі та публікації в ЗМІ. Також проведено низку вебінарів, які відвідали близько двохсот жінок, та «круглих столів» за участю представників бізнесу, фахівців служби зайнятості, експертів та громадськості.
За підсумками проєкту були розроблені рекомендації щодо подолання дискримінації жінок на робочих місцях. Їх буде надіслано органам державної влади, органам місцевого самоврядування та профспілкам.
Проєкт з протидії дискримінації жінок в сфері праці був реалізований ГО СМАРТА за підтримки Уряду Канади в рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Пакт.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!