Підвищення якості освіти та формування привабливого життєвого середовища. Такими темами переймаються три громади Донеччини, що отримали відзнаку за свої проєкти на всеукраїнському конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування».
Дев’ятий рік в Україні проводиться конкурс за методологією Ради Європи на виявлення кращих практик, що реалізуються в громадах. За результатами цьогорічного конкурсу зі 168 заявок визначено 39 фіналістів.
Від Донецької області шість міських рад подали 14 заявок. Перемогли три: Новотроїцьке, Бахмут і Дружківка.
Освітній простір в дитячому садку Новотроїцького
Новотроїцька селищна рада Волноваського району вдало дебютувала в конкурсі з проєктом створення нового освітнього простору у КДНЗ № 20 «Сонечко».
На старті проєкту був садочок з останнім ремонтом у 1975 році та меблями з 1980-го. Селищна рада допомогла закладу зробити капітальний ремонт, придбати меблі та нове устаткування за вимогами Нової української школи. «Сонечко» приєдналось до програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». Оскільки для її впровадження необхідне використання новітніх технологій.
Тепер у розпорядженні дітей інтерактивні дошки, комп’ютери та інше мультимедійне обладнання, сучасні меблі, а оновлений дитячий садок став теплішим та затишнішим.
Автори проєкту впевнені, що впроваджена практика дала дітям якісну і сучасну освіту, а педагогам – простору для прояву творчості та пошуків нових форм і методик взаємодії з дітьми та батьками.
«SOM-hub» в Дружківці
Ще один освітній проєкт реалізувала Дружківська міська рада. У своїй презентації проєкту автори написали, що методична служба Дружківки усвідомила, що має покращити якість методичного супроводу педагогів, додати інноваційні технології в сучасно оснащений освітній простір.
Для цього два роки поспіль методична служба міста брала участь та перемагала у міській програмі «Бюджет участі»: у 2018 році з проєктом «SOM -hub» (Сервісний освітній методичний центр), у 2019 – Батьківський hub «Пазл».
Новий освітній простір відкрився в жовтні 2019 року. На 272 тисячі гривень з міського бюджету створено новий освітній центр, оснащений сучасною технікою, меблями-трасформерами та зоною для онлайн навчання. На заміну традиційним нарадам та зборам в ньому стали втілювати нові форми роботи з педагогами: методичні вітальні, педагогічні кав’ярні, вебвітрини, педагогічний апгрейд.
За рік на платформі «SOM- hub» провели 30 тренінгів, 10 майстер-класів, зустрічались з представниками громадськості, діячами культури, проводили професійні конкурси, відкрили Дитячий центр «Z+» з власними проєктами «У пошуках генія» та «Від мрії до дії».
Незабаром стартує реалізація проєкту «Батьківський hub-«Пазл», в якому батьки зможуть обмінюватись досвідом, навчатись та консультуватись з фахівцями з проблем виховання та навчання дітей. Залучатимуть і заклади освіти для координації роботи з батьками, щоб батьківська спільнота посіла належне місце в пазлі – «довіра до освіти».
Тифлокомплекс у бахмутській бібліотеці для сліпих
Бахмутська міська рада ОТГ була відзначена за проєкт «Соціалізація та підтримка людей з вадами зору шляхом використання апаратно-програмного комп’ютерного тифлокомплексу у бібліотеці для сліпих».
В спеціалізованій бібліотеці для сліпих понад сто читачів з вадами зору. Автори проєкту зазначили, що соціалізації їх відвідувачів сприятимуть інформаційно-комунікаційні технології.
Їх проєкт «Інтернет і комп’ютер в бібліотеку для сліпих» переміг у міському конкурсі програми «Бюджет участі» і бібліотека придбала комп’ютери, підключені до Інтернету. З обласного бюджету вона отримала кошти на тифлокомплекс з програмним забезпеченням для незрячих, клавіатурою Брайля, озвученими програмами, принтером та сканером, що спеціалізуються на шрифті Брайля.
Тепер відвідувачі бібліотеки навчаються комп’ютерної грамотності та користуванню смартфонами, спілкуються через «Скайп», завантажують собі аудіокниги та музику, дивляться тифлокіно (зі спеціальними коментарями, що доповнюють візуальну інформацію). Тобто живуть сучасним життям.
До бібліотеки стали приходити більше відвідувачів, вона стала місцем для спілкування, читання, проведення дозвілля.
Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!