Гроші, що ходять за пацієнтами Андріївської ОТГ, можуть прийти до Краматорська
Керівництво Андріївської ОТГ і Краматорської міськради погодились укласти договір про надання медичних послуг жителям андріївської громади на базі міста.
Підписання такого міжмуніципального співробітництва – перше у Донецькій області. Вдалий досвід вже мають інші області України. Микола Діхтенко, голова Андріївської ОТГ, мав змогу ознайомитись з одним з них у Полтавський області. Саме цей візит переконав його в необхідності вирішення питання вторинного медичного обслуговування (спеціалізованого лікування в стаціонарі) мешканців ОТГ у співробітництві з владою Краматорська.
Андріївська ОТГ поєднала декілька невеликих населених пунктів – це села: Андріївка, Варварівка, Новоандріївка, Сергіївка, Роганське. Всього тут мешкає майже 2500 громадян. Вони мають можливість отримати необхідні медичні послуги в Сергіївській амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги. А от щоб отримати медичне обслуговування вторинного рівня, люди їхали у більшості випадків до Краматорська. Тому прийняття рішення про договір на лікування у стаціонарах і вибір міста для громади було цілком логічним та безболісним. Історичне рішення було підкріплене голосуванням в Андріївській громаді на користь Краматорська.
Відповідно до медичної реформи з державного бюджету на вторинне медичне обслуговування мешканців Андріївської ОТГ на рік виділяється приблизно 1,2 млн.грн. Після підписання міжмуніципального співробітництва Краматорськ зможе додатково отримувати до свого бюджету кожен рік більше мільйона, а мешканці Андріївської ОТГ гарантоване, якісне та професійне медичне обслуговування.
Згідно з типовою процедурою, після громадських слухань про укладання договору про надання медичних послуг жителям андріївської громади, які пройшли у Краматорську, буде створено робочу групу з представників обох сторін. Вони пропишуть в даній угоді всі тонкощі з урахуванням місцевих особливостей.
Це саме той випадок, коли завдяки одразу двом реформам – децентралізації та медичної – робляться не тільки практичні зміни, які служать людям, але й ефективно перенаправляються грошові потоки. Які у свою чергу дозволять значно покращити рівень медичних послуг.
Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!