«Хороша міна при поганій грі» – навіщо ватажок «ДНР» відхрестився від «Малоросії»?

3871
коментарі відсутні

«Хороша міна при поганій грі» – навіщо ватажок «ДНР» відхрестився від «Малоросії»?

18 липня у Донецьку голова самопроголошеної «ДНР» Олександр Захарченко повідомив про «створення» нової держави – «Малоросії» до котрої начебто повинні були увійти 19 областей України. Столицею нового державного утворення повинен був стати Донецьк.

Із самого початку від цього поспішили «відхреститися» у самопроголошеній «ЛНР», повідомивши про неучасть їхніх представників у проголошені «Малоросії», а також свою відданість Мінським домовленостям.

Згодом про «прихильність російської сторони Мінським домовленостям» заявив і пресс-секретарь президента РФ Дмитро Пєсков.

Пізніше вустами близького до Владиславу Суркову експерта Олексія Чеснакова була запропонована версія, що проект створення «Малоросії» був висунутий колом письменників та блогерів, близьких до керівництва «ДНР», і має мало відношення до реальної політики та у самій «ДНР» багатьма вважається «несерйозним».

Проте як виявилося відмовлятися від цієї ідеї у «ДНР» ще неготові.

Так, коментуючи «ЗМІ» невизнаної республіки стан у якому перебуває ідея нової «держави» голова самопроголошеної «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що ідея створення нової держави отримала широку підтримку, але назва її буде іншою.

«Сама ідея переформатування держави, що потрапила глибоку економічну і політичну кризу і не робить спроб проведення кардинальних реформ по федералізації країни і пошуку шляхів виходу з колапсу, отримала широку підтримку. Вже зараз можна сказати, що назви «Малоросія» не буде, оскільки воно викликає у багатьох відторгнення. Надійшло багато цікавих, різноманітних пропозицій і коментарів, що свідчить про те, що ця дискусія була розпочата не даремно». – наводить слова голови сепаратистів «ЗМІ».

Незважаючи на офіційну відмову іншої самопроголошеної республіки – «ЛНР» та РФ, що заявили про невчасність та нежиттєздатність такої ініціативи, Захарченко продовжує стверджувати, що нова «держава» буде створена, оскільки «має широку підтримку», щоправда чию – незрозуміло.

Загалом, наполегливість із якою голова самопроголошеної «ДНР» Олександр Захарченко наполягає на життєздатності проекту, котрий інші називають «мертвим» говорить що можливий один із двох варіантів:

1) ватажок сепаратистів просто намагається тримати «хорошу міну при поганій грі»;

2) насправді проект «Малоросія» таки підтримується РФ але на якийсь час перебуває у «замороженому стані».

На користь першого припущення говорить офіційна позиція самопроголошеної «ЛНР» та РФ, що відмовилися приймати участь у даному проекті, та об’єктивні труднощі що постають перед реалізацією проекту «Малоросія» силами самопроголошеної «ДНР».

Власне, «створення» нової держави іншою, що сама є невизнаною взагалі є нонсенсом і автоматично знімає будь-які питання щодо життєздатності такого «державотворення».

«Представники» інших 18 регіонів України, що нібито були присутні 18 липня у Донецьку на створенні Малоросії юридично не мали жодних прав представляти свої регіони, навіть якщо такі представники дійсно були. Тобто, жодних юридичних наслідків ця заяві нести не може, а отже й проект є мертвим.

Проте незважаючи на всю очевидність цього Захарченко продовжує стверджувати що така держава буде, лише під іншою назвою.

Таким чином ватажок «ДНР» може намагатися «зберегти обличчя» у складній ситуації, наприклад поступово «пригасити» новий проект, відмовляючись від нього частинами: спершу від назви «Малоросія», згодом зменшити кількість регіонів що нібито увійдуть до складу «держави», а згодом і взагалі забути про нього.

З іншого боку може бути так, що проект «Малоросія» дійсно не є ініціативою Захарченко, а є планом РФ, що просто вдало камуфлювався як «місцева ініціатива».

Так, за наявності спільної заяви «ЛНР» та «ДНР» про створення Малоросії жодним заявам РФ про власну неучасть в цьому проекті все одно ніхто не повірив.

Значить треба було щоб «створив» Малоросію хтось один, а інший відмовився, тоді б разом з офіційною позицією РФ це виглядало б схожим на «місцеву ініціативу».

Заяві того ж Плотницького як власній ідеї про створення «Малоросії» навряд чи хтось повірив, оскільки він міцніше зав’язаний на РФ, та й відверті дурниці говорить порівняно рідко.

Інша справа Захарченко: після Лондона, концтабору в Рейк’явіку, історії про сім Героїв СРСР в роду, а натомість портрету Мотороли 9 травня замаскувати свій черговий проект під його чергову дурість дуже зручно.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика