Структура міської ради
Міська рада – це вся система, що управляє містом. Вона складається з трьох головних гілок: міського голови, виконавчого комітету та депутатського корпусу.
Також до місцевої ради входять всі виконавчі органи, комунальні підприємства та установи.
Докладніше дивіться у матеріалі.
Навіщо меру заступники та радники
Як розподілені функціональні обов’язки близького кола оточуючих міського голови? Чи є вони справжніми помічниками або “сірими кардиналами” у місцевій владі?
Відповіді – у сюжеті, тож дивіться!
Як виконком допомагає меру управляти
Функції виконавчого комітету доволі широкі. Він є важливою ланкою нормотворчого процесу, а також наділений правом координувати діяльність всіх підрозділів органів місцевого самоврядування.
Розповідаємо, про його утворення, функції, діяльність та повноваження – дивіться у сюжеті!
Посада мера – необмежена влада чи перелік повноважень?
Як ми обираємо міського голову, на які обіцянки “ведемося” більше всього? Чим посада міського голови так приваблива, що на кожних виборах між собою змагаються з десяток, а то й більше кандидатів? Давайте розберемо на законодавчому підґрунті повноваження очільника міста та порівняємо з нашими очікуваннями.
Впливовість міського голови обмежена
У кожному місті діють підрозділи державних органів влади – поліції, суду, Служби безпеки, Пенсійного фонду, Податкової та інші. Іноді люди не розуміють меж повноважень мера та звертаються до нього з приводу вирішення проблем, пов’язаних з цими структурами.
Чим насправді може допомогти очільник міста?
Як пересічному мешканцю міста “достукатись” до міського голови
Міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою.
Яким чином здійснюється взаємодія мера та його виборців, та чи використовуємо ми всі важелі впливу на місцеву владу?
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!