На лікування за кордон можуть потрапити дорослі та діти, яких було поранено внаслідок обстрілів. А також ті українці, що мають онкологічні або рідкісні захворювання, і військові, які потребують спеціалізованої допомоги.
Про це інформує Міністерство охорони здоров’я.
Зазначається, що українські пацієнти отримують допомогу в медичних закладах майже 30 країн світу, зокрема у Німеччині, Норвегії, Нідерландах, Данії, Франції, Швеції, Австрії, Латвії та інших.
Від початку повномасштабного вторгнення спеціалізованим медичним транспортом до закордонних клінік вдалося доставити на лікування 5 560 українських пацієнтів. Евакуаційні рейси є абсолютно безоплатними для пацієнтів. Усі витрати на дороге лікування взяли на себе уряди країн-учасників програми «Medevac», які приймають українських постраждалих.
Скеровувати пацієнта на закордонне лікування може лікар, який визначає відповідність критеріям і оформляє необхідну документацію.
Серед документів:
- виписка з медичної карти (форма №027/о),
- дві згоди на обробку персональних даних,
- для військових — висновок про необхідність лікування за кордоном, оформлений лікарем або медичним директором шпиталю.
Наразі для подання заявки на медичну евакуацію існують кілька варіантів:
- через обласний департамент охорони здоров’я;
- подання заявки онлайн на сайті МОЗ у розділі «Громадянам»;
- для військових — через командування Медичних сил України.
Тривалість лікування визначається індивідуально залежно від стану пацієнта, прогресу у відновленні та результатів терапії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!