І виховувати дитину, і продовжувати працювати – вибір сучасної бізнес-жінки з «QuartSoft»
Встигають і за дитиною доглядати, і на роботі працювати. Сучасні жінки все більше обирають поєднувати декретну відпустку з кар’єрою. Поєднувати дві непрості ролі їм допомагають як близькі, так і самі роботодавці. Як працювати й виховувати маленьку дитину одночасно, своїм досвідом поділилися співробітниці ІТ-компанії з Краматорська «QuartSoft».
Думки жінок про декрет і роботу
Олена Тарасова в ІТ-компанії «QuartSoft» займається рекрутингом. Нині вона готується народити. Для жінки це буде друга дитина. За лікарняним Олена в декреті, але водночас продовжує працювати на компанію.
«Вперше, коли я пішла в декрет, то повністю віддалася дитині на 3 роки. Зараз я категорично по-іншому налаштована: готова поєднувати і роботу, і декрет. Ніхто не скаржиться, всі встигають, все добре», – ділиться своїм досвідом Олена.
Продовжити працювати було спільним рішенням для обох сторін. Керівництво компанії зробило Олені пропозицію щодо подальшої співпраці й вона погодилася. Після пологів жінка планує перші два тижні піти у відпустку, а потім поступово повертатися до роботи. На початку хоче мати неповну зайнятість, а потім, за можливості, переходити на повноцінний день.
Ще одна співробітниця «QuartSoft» Анжеліка Бистрицька народила дитину 18 лютого, а 24 її разом із малюком виписали з пологового будинку. Якби не широкомасштабне вторгнення, то жінка мала б ще один день бути в лікарні.
Нині Анжеліка разом із родиною переїхала на захід України, де перебуває більшість її колег. Жінка продовжує працювати, як це раніше було обговорено з керівництвом. У компанії Анжеліка є акаунт-менеджеркою. Вона супроводжує договори та комунікує із замовником та виробництвом «QuartSoft», тобто менеджерами проєктів, розробниками, дизайнерами. Зізнається, що у перші тижні широкомасштабного вторгнення з клієнтами доводилося дуже багато працювати, аби вони не пішли.
«Потрібно постійно було виходити на зв’язок, заспокоювати клієнта, розповідати, як діє компанія, як відчувають себе розробники. Доводилося давати гарантії, хоча які гарантії можна було давати на той час? Було багато спілкування з клієнтами для того, щоб вони відчували себе більш-менш поінформованими й те, що їхній бізнес ніяк не постраждає від дій, які відбуваються в Україні», – згадує жінка.
Нині Анжеліка зробила робочий день зручним для себе, аби встигати і працювати, і доглядати за дитиною. Жінка зазначає, в компанії йдуть на зустріч людині, якщо при цьому не страждає виробничий процес. Анжеліка оцінює, що свій план роботи в декреті їй вдалося реалізувати на майже 80%. Нині труднощі відчуває не з графіком, а з побутом, оскільки у чужому місті не вистачає підтримки близьких та домашнього комфорту.
Проєктна менеджерка Світлана Кузьміна від початку і до кінця слідкує за реалізацією проєкту, аби він був виконаний у строк та кінцевий результат задовольнив замовника. Посада жінки дозволяє мати гнучкий графік та не знаходитися весь час в офісі. Тож Світлана також поєднує роботу з вихованням дворічної дитини.
У декрет жінка пішла на 8 місяці вагітності, але мала бажання продовжувати вести проєкт. Світлана зізнається, що на той час ще не знала, коли точно повернеться до роботи. Після трьох місяців від народження малюка до ІТ-компанії звернувся один із замовників, з яким працювала Світлана. Тоді жінці й запропонували цей проєкт і вона погодилася. Те, що жінка буде поєднувати декрет та роботу, повідомили й замовнику, який був не проти.
«Коли у мене народилася друга дитина, я поєднувала декретну відпустку і роботу, в мене з’явилося відчуття «life balance». Я мала достатньо часу, щоб бути з дітьми й насолоджуватися материнством та водночас почувати себе реалізованою в професійній сфері», – розповідає Світлана.
Жінка відчуває, що викладається на всі 100% у роботі. Головне, каже Світлана, що їй приносить задоволення те, чим вона займається.
Працювати в декреті, аби не відставати від прогресу
В ІТ-сфері завжди недостатня кількість кваліфікованих кандидатів, каже HR-менеджерка компанії «QuartSoft» Марина Борисенко. З точки зору бізнесу, втрачати досвідчених співробітників не хочуть. З іншого боку, у компанії завжди раді поповненню родин їхніх колег.
«Частіше за все ІТ-шники самі розуміють, що тривала пауза вплине на продуктивність та ріст кваліфікації надалі. Чим довша пауза, тим більше вони відставатимуть у майбутньому тому, що ІТ-сфера дуже динамічно розвивається: нові технології, оновлення і таке інше», – зазначає Марина Борисенко.
Жінки, які готуються стати мамами, вже мають готові пропозиції роботи в декреті, коли приходять до керівництва. Серед рішень, які пропонують, неповний робочий день. До 24 лютого співробітницям, які йшли в декрет, від компанії був грошовий подарунок, розповідає Марина. Також колеги по відділу робили презент майбутнім батькам і від себе.
Для співробітників та їхніх дітей у «QuartSoft» влаштовують різні заходи. Цим займається івент-менеджерка Олена Стрижак, яка восени почала працювати з офісу. До того часу також поєднувала декрет з роботою.
«У нас дуже багато співробітників, які працюють родинами. Ми завжди організовували майстер-класи для дітей, аби батьки могли разом провести чаc, щось створити своїми руками. І це об’єднує», – розповідає Олена.
Діти співробітників, які постійно приходять на заходи, знають один одного. Нині такі зустрічі влаштовують дистанційно, адже всі співробітники мешкають не лише у різних містах, а й країнах. Зокрема, організовують й різні майстер-класи, серед них розпис речей та гончарство. Усі необхідні матеріали для поробок, збирають в одну коробку та відправляють співробітникам. Навіть на відстані команда може відчути себе згуртованою.
Ірина Мартинова
Фото надані героїнями матеріалу
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Дякую команді Антикризового медіа-центру за цікаву статтю!
❤️❤️❤️
❤️