Індустріальні парки Донеччини – яка стадія готовності
Роботу зі створення індустріальних парків в Донецькій області було розпочато ще у 2016 році. Головною метою оголошувалося покращення інвестиційного клімату регіону, збільшення зайнятості населення, впровадження сучасних технологій та виробництв, розвиток малого та середнього підприємництва, зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.
За українським законодавством, індустріальні парки мають цілу низку пільг і преференцій. До того ж, проєкти з їх створення можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Наразі в області зареєстровано 3 індустріальних парки: «Лиманський» у місті Лиман, «ТехноСіті» у Костянтинівці та «АзовАкваІнвест» у Маріуполі. За даними Донецької облдержадміністрації, на даний час усі вони знаходяться на етапі створення необхідної виробничої інфраструктури на їх територіях – тривають проектні, зовнішні, кошторисні роботи.
Індустріальний парк «Лиманський»
Концепцією ІП «Лиманський» передбачається, що це буде територія площею 27,5 гектарів для розміщення нових об’єктів у сфері промислового виробництва будівельних та теплоізоляційних матеріалів, елементів отримання альтернативної енергії, логістики, супутнього сервісу.
На сьогоднішній день отримано відкориговані проєктно-кошторисні документації на будівництво електромереж, газопроводу, водопровідної мережі.
Керуючою компанією ІП «Лиманський» визначено ТОВ «ЛОГОС-СЕРВІС», з нею укладено договір. Рішенням Лиманської міської ради керуюча компанія отримала в оренду земельну ділянку для функціонування індустріального парку, укладено договір оренди землі на 30 років.
Щодо будівництва електромереж – подано заявку для участі у конкурсному відборі інфраструктурних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Індустріальний парк «ТехноСіті»
Пріоритетним напрямком діяльності ІП «ТехноСіті» є виробництво автомобільних запчастин та комплектуючих, машинобудування в галузі енергетики, легка промисловість, складання побутової техніки, утилізація комп’ютерної та електронної техніки. Загальна площа парку – 34 гектари.
На сьогодні проведено конкурс з відбору керуючої компанії, переможцем якого стало КП «ЕЛІТ-СКЛО». Костянтинівська міськрада уклала з ним договір про створення та функціонування індустріального парку. Про дії у напрямку розбудови інфраструктури парку поки що не повідомляється.
Індустріальний парк «АзовАкваІнвест»
Індустріальний парк у Маріуполі планується створити на території колишнього рибоконсервного заводу площею 15,6 га. Передбачено облаштування трьох промислових майданчиків, на кожному з яких буде розміщено основні виробництва: підприємства машинобудування, легкої та харчової промисловості.
Наприкінці минулого року за результатами конкурсного відбору визначено керуючу компанію. Нею стало комунальне комерційне підприємство Маріупольської міськради «Приазовська інвестиційна компанія», з яким укладено договір.
Керуюча компанія вже провела тендер на будівництво каналізаційних комунікацій на суму 15,6 млн грн, також проводиться експертиза проєктно-кошторисної документації з будівництва лінії електропередачі.
Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!