Інноваційні підходи Тріангль у гуманітарному реагуванні на COVID-19

Прискорене падіння економіки, підвищення рівня безробіття, зниження купівельної спроможності населення, стреси… наслідків, обумовлених пандемією Covid-19, настільки багато, що усі і не перелічити. Найгірше те, що й досі не зрозуміло, коли і як вона завершиться. І незважаючи на те, що люди потроху навчилися жити у нових реаліях з масками та соціальною дистанцією, вразливим верствам населення стає все важче.

За даними ООН у 2021 році потреби вразливих груп збільшаться, оскільки бойові дії продовжуються, а пандемія погіршила і без того складну гуманітарну ситуацію на сході України. Очікується, що у 2021 році 3,4 мільйона людей потребуватимуть гуманітарної допомоги. Хоча кількість людей залишилась на рівні 2020-го, їхні потреби суттєво збільшилися. Як відомо, до найбільш незахищених верств населення належать люди похилого віку, люди з обмеженими можливостями та багатодітні сім’ї.

У цьому контексті, гуманітарні ініціативи міжнародних організацій іноді дійсно рятують життя. Однією з таких організацій є французька міжнародна організація солідарності Triangle Generation Humanitaire (Тріангль), яка працює в Україні з 2015 року. З початку пандемії з метою забезпечення захисту населення Тріангль надає критично важливу підтримку найбільш нужденним членам суспільства на сході України.

В травні-червні 2020 в рамках надзвичайного реагування на COVID-19, використовуючи інноваційну систему електронних ваучерів, Тріангль  забезпечив необхідними засобами гігієни 74 об’єкти охорони здоров’я і 1311 домогосподарств у 148 населених пунктах Луганської та Донецької областей, охопивши понад 185 000 людей.

Магазин «Полюс», один із 42 магазинів-партнерів TGH, що беруть участь у видачі електронних ваучерів на предмети гігієни. Світлодарськ, Донецька область. @ А.Гетьман

Завдяки наданій підтримці з боку TGH, школа # 1 отримала всі необхідні дезінфікуючі та гігієнічні засоби. Попасна, Луганська область. @А.Гетьман

Продовженням цієї підтримки став проект «Оперативне реагування на надзвичайні ситуації для підтримки медичних, соціальних, освітніх установ і вразливих домогосподарств Донецької та Луганської областей з профілактики та контролю інфекції Covid-19 через надання електронних ваучерів і мобілізації мережі магазинів-партнерів», реалізований за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) та USAID/OFDA.

В рамках цього проекту на кінець грудня 2020 року електронні ваучери на засоби гігієни отримали 473 соціально важливі установи, включаючи медичні, освітні та соціальні установи, а також близько 5500 домогосподарств, і охоплено близько 400 000 людей у 200 населених пунктах. Ця допомога особливо важлива в умовах обмеженого фінансування установ і низьких доходів уразливих домогосподарств та життєво важлива в умовах пандемії.

Система електронних ваучерів – інновації в сфері гуманітарного реагування

Адресати допомоги або бенефіціари отримують текстове повідомлення на свій мобільний телефон із зазначенням суми і періоду дії ваучера, а також інформацію про магазин, де можна отоварити ваучер. У магазині бенефіціари обмінюють ваучери на необхідні їм засоби гігієни. Для проведення операцій магазини використовують електронний веб-термінал, який працює через систему мобільних грошей, що дозволяє проводити операції в режимі онлайн. Бенефіціари можуть замовляти товари, а магазин при необхідності здійснює доставку до будинку або в установу.
В рамках своїх проектів Тріангль співпрацює з понад 100 магазинами, що дозволяє охопити більше 200 населених пунктів уздовж  лінії розмежування Донецької і Луганської областей. Система електронних ваучерів і партнерство з магазинами на місцях дозволяє проводити операції одночасно в декількох населених пунктах. Це дає змогу забезпечити широке охоплення, швидке реагування та покращений доступ бенефіціарів до гуманітарної допомоги.

Завдяки даному проекту найбільш вразливі домогосподарства, лікарні, дитячі садки, школи, училища, інтернати та інші соціальні установи у віддалених куточках уздовж  лінії розмежування на сході України отримали таку необхідну сьогодні допомогу, тим самим значно знизивши ризик поширення COVID-19.

Важливо також зазначити, що участь магазинів у проектах Тріангль сприяє підвищенню їх потенціалу завдяки отриманню додаткового доходу, створенню нових робочих місць і розвитку нових професійних навичок та компетенцій. А це важливо для поліпшення економічного стану як окремих членів суспільства, так країни в цілому. Крім того, проект дає можливість магазинам істотно збільшити клієнтуру, а також зміцнити зв’язки між членами спільноти – представниками магазинів і бенефіціарами.

Реалізація даного проекту була б неможлива без місцевих неурядових організацій-партнерів Тріангль. Благодійна організація «Восток-SOS», Громадська організація «Істок», Консультаційно-інформаційний жіночий центр «ЗОЯ», Благодійний фонд «Посмішка дитини», з якими Тріангль працює з 2018 року, допомагали у виявленні вразливих сімей, виборі установ та проведенні моніторингу заходів проекту.

Так, завдяки проекту організації Тріангль, соціально важливі установи отримали критично необхідну допомогу, яка дозволила підтримати їх життєдіяльність, дотримуючись усіх запобіжних заходів щодо запобігання поширенню короновірусної інфекції. Домогосподарства, у свою чергу, змогли підвищити рівень захисту, маючи необхідні засоби дезінфекції та гігієни.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies