Луганський молодіжний центр: два переселення та волонтерство

Луганський молодіжний центр був змушений двічі переїжджати – спочатку з Луганська до Сєвєродонецька, а тепер до Дніпра. Установа не тільки відновила діяльність та продовжила працювати над питаннями молодіжної політики, але й сфокусувала діяльність на волонтерській роботі з переселенцями.

Двічі переміщена установа

Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень – комунальна установа, яка підпорядковується Луганській ОДА. Обласний молодіжний центр створили у 2008 році в Луганську. Через бойові дії на сході України в 2014 році ОМЦ був змушений переїхати до Сєвєродонецька.

А тепер історія з переселенням, тільки в більш жорстких умовах, повторюється. З початку повномасштабного вторгнення росії команда Луганського обласного молодіжного центру була вимушена переїхати з Сєвєродонецька до Дніпра, аби допомагати населенню Луганщини наближувати спільну перемогу.

Заради молоді

Першою до Дніпра виїхала директорка обласного молодіжного центру Анна Рясна. Коли вирішили поновлювати роботу ОМЦ у Дніпрі, до неї доєднались дві працівниці молодіжного центру. А згодом на роботу взяли ще одну людину – переселенку з Лисичанська. Так і працюють вчотирьох.

Керівниці ОМЦ довелось налагоджувати роботу установи в нових умовах. Директоркою обласного молодіжного центру Анна Рясна стала 8 місяців тому, раніше очолювала Лисичанський палац культури, займалась питаннями молодіжної політики. Згодом саме ця тема стала основною в житті Анни.

Нові вектори діяльності

З переїздом довелось  змінювати стратегічні вектори діяльності луганського обласного центру. Під час роботи в Сєвєродонецьку ОМЦ був зосереджений на реалізації молодіжної політики в регіоні, згуртуванні молоді, впровадження проєктів для молоді. На партнерських засадах комунікували з усіма молодіжними центрами, відкритими в громадах Луганщини.

Переїхавши до Дніпра, обласний молодіжний центр зосередив свої зусилля на волонтерській діяльності, гуманітарній складовій з метою допомоги жителям Луганської області, які залишились вдома, а також тим, хто переїхав, координації молодіжних хабів на місцях у Лисичанську.

«Спочатку ми самоорганізувалися і працювали по запитам гуманітарної допомоги для звичайних жителів Луганщини, контактували з іншими волонтерами для забезпечення потреб військовослужбовців Луганщини та Донеччини. Також було здійснено дуже багато рейсів по евакуації цивільного населення з «гарячих точок» регіону», – розповідає Анна.

Спільними зусиллями створили дієву систему волонтерської допомоги, разом з партнерами з інших волонтерських організацій, гуманітарними штабами та небайдужими людьми.

Новий офіс та волонтерський хаб

Команді Луганського обласного центру вдалося повністю перелаштувати роботу центру від актуальні потреби. Місцева влада Дніпра безкоштовно надала приміщення для Луганського обласного молодіжного центру.

За підтримки проєкту Демократичне врядування у Східній Україні закупили меблі. З Сєвєродонецька керівник обласного управління молоді вивіз трохи обладнання та техніки. Так з’явився робочий офіс Луганського обласного молодіжного центру. Спільними зусиллями відкрили Волонтерський хаб для молоді Луганщини, саме в новому приміщенні ОМЦ.

Луганський молодіжний центр – співпраця для спільних цілей

Луганський ОМЦ уже ділиться досвідом, як це бути переміщеним молодіжним центром.  Досвідом переселення установи її керівниця Анна Рясна поділилась з колегами та партнерами під час конференції «Гуманітарна відповідь та відновлення роботи з молоддю», яку проводила Асоціація молодіжних центрів України. Тема її виступу  – «Переміщений молодіжний центр».

Луганський ОМЦ продовжує налагоджувати нові контакти та закріплювати дружні стосунки.  Молодіжний центр Дніпра підписав меморандум про співпрацю з Луганським обласним молодіжним центром. Урочиста подія відбулась у бібліотеці ім. Сенатора Джона Маккейна. Меморандум підписали Луганський ОМЦ та департамент молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради.

Цей меморандум означає, що у молоді Дніпра, як місцевих так і переселенців, з’явиться ще більше можливостей та умов для розвитку та відпочинку.

Луганський молодіжний центр продовжує займатись згуртуванням молоді. Активно готується до проведення у Львові форуму з партнерами установи. Мають намір обговорити та створити стратегічний план діяльності в умовах війни. Готові говорити про перспективи роботи на два роки.  Цей грант від донорів Луганський ОМЦ реалізує через ГО «Світло культур».

Волонтери серед молоді

Гуманітарна складова діяльності Луганського ОМЦ зосереджена на жителях Луганщини. Гуманітарні вантажі, які збирають за підтримки міжнародних та місцевих партнерів, відправляють до тих населених пунктів Луганської області, куди це можливе. Також гуманітарну допомогу надають жителям Луганщини, які вимушено переїхали до Дніпра.

Коли відкрили форму для реєстрації на гуманітарну допомогу, за перший день зареєструвались 2300 переселенців. Такої кількості людей Луганський ОМЦ навіть не очікував. Колцентр щодня обдзвонює тих, хто зареєструвався. За день надають гуманітарну допомогу 120 людям, які приходять на визначений час.

Читайте також: На Луганщині відбувається «тиха» евакуація та підвіз гуманітарної допомоги

Луганському молодіжному центру допомагають 20 волонтерів, набраних серед молоді. Кожен з них відповідає за певний напрямок волонтерської діяльності.

Фото: Луганський обласний молодіжний центр

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies