Історія успіху від громадської організації «Арапівська півонія»
Наша ініціативна команда громадських активістів Арапівського старостинського округу Троїцької ОТГ Луганської області протягом двох років подавала проєкти на Бюджет участі. За цей час нам вдалося реалізувати два проєкти (один — повністю, інший — частково).
Навесні 2020 року вимоги Бюджету участі змінилися і обов’язковою умовою для реалізації проєктів стала участь в них громадських організацій. Тож в серпні 2020 року для реалізації наших планів ми зареєстрували ГО «Арапівська півонія».
Мета створення громадської організації — вирішення проблем нашого села Арапівка, покращення життя його мешканців, благоустрій території, спонукання населення до згуртованості та спілкування. Ініціаторами створення ГО «Арапівська півонія» стали працівники адміністрації старостинського округу (Нелля Петухова, Ганна Холод). Очолити громадську організацію запропонували завідувачці сільського клубу Бритіковій Ларисі, яка з радістю погодилася. Допомогу в створенні ГО надавала юрист селищної ради Оксана Ільмінська.
Село Арапівка віддаляють від адміністративного центру ОТГ не лише значна відстань у 45 кілометрів, а й відсутність дороги належної якості та надійного мобільного зв’язку. Все це створює для мешканців нашого села багато проблем, незвичних для містян, наприклад, нам важко придбати промислові товари, меблі, квитки на транспорт.
Окремою проблемою став Інтернет. Для частини мешканців нашого округу він є основним засобом зв’язку, однак деякі односельці, особливо незахищені верстви населення, не мають можливості проведення домашнього Інтернету, тому їхній вільний доступ до мережі має дуже важливе значення, особливо в умовах пандемії.
Так сформувалася головна ідея нашого проєкту цьогорічного Бюджету участі — створити зону для відпочинку, спілкування та зустрічей в приміщенні Арапівського сільського клубу. Сільський клуб та сільська бібліотека, які розташовані в одній будівлі, є єдиним центром культури в нашому селі, тому проведення туди Інтернету відкриває нові можливості для багатьох мешканців села. А задля комфорту і затишку ми вирішили придбати м’які меблі (дивани і пуфи).
Ще однією складовою нашого проєкту стала ідея допомогти жіночому танцювальному колективу «Водограй», який проводить репетиції у сільському клубі Арапівки. Наш танцювальний колектив бере участь не тільки в сільських заходах, а і в заходах всієї громади. Тож коли для покращення естетичного вигляду та різноманітності репертуару виникла потреба в придбанні ромських концертних костюмів, ми долучилися до вирішення цієї проблеми.
Наші ідеї отримали підтримку, і ми виграли Бюджет участі. На даний час проєкт вже повністю реалізовано: у будівлю сільського клубу проведено Інтернет; пошито яскраві ромські костюми; придбано м’які диванчики та пуфи.
Реалізацією проєкту займалися Павло Тараповський, Ганна Холод та Нелля Петухова. Оплату коштів проводила Лариса Бритікова. Проєкт покращив умови праці завідуючих клубом та бібліотекою (присутність на онлайн-заходах, зв’язок з центральним будинком культури та інше), школярі отримали можливість краще підготуватися до уроків, відвідуючи бібліотеку та користуючись Інтернетом. Завдяки придбанню ромських костюмів виступи наших танцюристок прикрасять не один культурний захід у селі та громаді.
Сподіваємось, що реалізація нашого проєкту покращить життя мешканців в селі, згуртує їх та поліпшить їхній емоційний стан.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!