ІТ суспільство планує залишити молодь в Краматорську

10819
коментарі відсутні

ІТ суспільство планує залишити молодь в Краматорську

Отримувати в Краматорську сертифікати від Microsoft та Google, навчати школярів в сучасному ресурсному ІТ центрі та розвивати місто в справжнє smart sity планує ІТ суспільство.

 

Успішним можна бути вдома

 

Загальна проблема регіонів – від’їзд молоді. Випускники шкіл мріють вступити до столичних вузів, молоді спеціалісти шукають роботу у великих містах. Без постійного притоку молодих професіоналів бізнесу важко розвиватись, і регіони ризикують деградувати.

«Успішним можна бути вдома», – заявила на цей виклик нещодавно створена в Краматорську Громадська спілка «ІТ кластер Донеччини» (IT Cluster Donbass).

Заснували її три компанії: Solution Mentors, QuartSoft та IT 2.0. На фото зліва направо: Сергій Кондратюк (QuartSoft), Яна Вінницька (директорка ГС «ІТ кластер Донеччини»), Володимир Щербинін (IT 2.0), Данило Третяков (Solution Mentors).

В амбітних планах кластеру – об’єднати представників бізнесу з представниками місцевої влади та освіти регіону і завдяки партнерським проєктам створювати умови для ефективного розвитку Краматорська та Донецькій області.

 

Почнуть зі школярів

 

Один із засновників кластеру, керівник компанії Solution Mentors Данило Третяков розповів про масштабну візію проєкту: надати жителям регіону такої ІТ освіти, яка дозволить достойно заробляти вдома, а не шукати кращої долі в столицях чи за кордоном.

«Починати потрібно зі школярів. Колись старшокласники ходили на НВК (навчально виробничий комплекс) і там отримували актуальні практичні навички. Ми беремо цю стару ідею і переробляємо її. Наша мета – створити сучасний ресурсний центр, в якому школярів зацікавлять ІТ технологіями,  щоб вони мали можливість якомога раніше проявити свої здібності», – розказав Данило Третяков.

В процесі навчання діти зможуть на практиці розробляти ІТ продукти для міста, щоб його онлайн сервіси ставали корисними для городян. Для реалізації такої масштабної ідеї не обійтись без партнерства з міською та обласною владою.

 

ДДМА дасть науку, кластер – інновації

 

Стажування та набуття практичних навичок школярів та студентів у сфері ІТ технологій  – важливіший напрямок роботи кластеру. Він потребує налагодити співпрацю і з освітніми закладами.

Першим партнером стала Донбаська державна машинобудівна академія. Взаємну зацікавленість в спільній діяльності підтверджено меморандумом про співпрацю.

Сторони планують реалізувати спільні наукові, науково-практичні проєкти та програми, проводити заходи (тренінги, майстер-класи, лекції, семінари, науково-практичні конференції, вебінари, тощо) і таким чином підвищувати ефективність системи професійної освіти та готувати спеціалістів, зажаданих в ІТ сфері, й розвивати інтелектуальний потенціал Краматорська.

Ректор ДДМА Віктор Ковальов затвердив, що Академія успішно розвиває напрямок ІТ технологій, який є пріоритетним на майбутнє. Тому партнерство з ІТ кластером додасть навчальному процесу сучасних ІТ-інновацій. Навчальний заклад, своєю чергою, поглибить наукову складову такої співпраці.

За словами завідувача кафедрою комп’ютерних інформаційних технологій Олександра Тарасова, ДДМА має сучасне обладнання, що допомагає розвиватись і достойно захищати проєкти на міжнародному рівні. Однак специфіка навчального закладу не дозволяє виконувати великі об’єми програмування. В цьому була б доречна допомога кластеру – тоді буде вигідно реалізовувати амбітні проєкти.

Також ІТ компанії краще відстежують тренди й можуть надавати Академії інформацію про актуальні потреби виробництва та бізнесу.

 

Сертифікати Microsoft, Google чи Amazon в Краматорську

 

Ще одна велика ідея кластеру – створити в Краматорську сертифікаційний центр, в якому ІТ спеціалісти зможуть підтвердити свої знання й отримати престижні сертифікати знаних світових компаній на кшталт Microsoft, Google чи Amazon. Це підвищить рейтинг  професіоналів в очах роботодавців, дасть можливість жити в Краматорську, а працювати на будь-яку компанію по всьому світу.

«Ми постійно бачимо бажання краматорської молоді навчатись ІТ технологіям і хочемо доручити це кластеру, щоб створити базу висококваліфікованих спеціалістів для бізнесу», – розповів  Данило Третьяков.

Також кластер має намір брати участь у розробці та реалізації програм, стратегій, концепцій розвитку міста Краматорськ та Донецької області, залучати в них інвестиції.

 

Чи дозволить міська влада «зламати» свій сайт

 

Як розповіла директорка ГС «ІТ кластер Донеччини» Яна Вінницька, найближчим  запланованим заходом кластеру може стати хакатон для тестувальників.

Зазвичай на хакатонах (марафонах для хакерів) спеціалісти в галузі ІТ технологій разом створюють новий сервіс чи додаток або розв’язують якусь проблему. Ідея краматорського хакатону – протестувати міські продукти онлайн, наприклад, сайт міської ради або контакт-центр.

Задача тестувальників: перевірити, як сайт реагує на різні дії користувача, в тому числі й на нестандартні, а то й злочинні, наприклад, «злам» особистого кабінету.

Головна мета тестування – допомогти міській владі покращити програмні продукти, щоб полегшити користування ними, щоб Краматорськ ставав smart sity. Однак спочатку потрібно, щоб власники погодились на те, щоб їх сайти прискіпливо вивчили та навіть «зламали» і були готові почути критику та вдосконалити свій продукт.

Є й інша мета хакатону – підняти для ІТ компаній актуальність використання тестувальників, а  тестувальникам надати змогу покращити свої навички.

Захід пройде онлайн, зважуючи на карантин та відповідно до слогана Спілки: «Успішним можна бути вдома!» Такий формат дозволить розширити аудиторію за межі Краматорська.

ІТ кластер Донеччини готовий розширюватись, як за межі міста, так і області.

«Головне, щоб партнери прагнули того ж, що і ми: щоб успішні IT-фахівці залишались в успішному, комфортному та розвинутому IT-місті Краматорськ та Донецькому регіоні», – наголошує Данило Третяков.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика