Із філологіні у швачку – як Служба зайнятості Донеччини допомагає отримати затребувану професію
Ольга Грибова втратила роботу на початку коронакризи і одразу ж стала на облік у Слов’янському центрі зайнятості. За її фахом і досвідом роботи пропозицій щодо працевлаштування не надходило, тому Ольга зголосилася пройти перекваліфікацію та отримати нову професію.
«Мені запропонували на вибір декілька напрямків перенавчання. Я вибрала швейну справу як таку, що з цією професією зможу знайти стабільну роботу. Я навчалася в Донецькому центрі професійно-технічної освіти, а зараз проходжу практику на швейній фабриці у Краматорську. Сподіваюся, що мене візьмуть на постійну роботу», – розповідає Ольга.
На швейній фабриці існує проблема з кваліфікованими кадрами, тому що краматорські професійно-технічні навчальні заклади припинили навчати швацькій справі.
«За таких умов для нас дуже важливе співробітництво зі Службою зайнятості. Їх система навчання новим професіям дає змогу у короткий час підготувати кадри, які потрібні нашому підприємству», – зазначила Ірина Аніпатова, головний інженер ТОВ «ЛУКУС» (м. Краматорськ).
У Центрі профтехосвіти професію «швачка» здобула і Джульєтта Площинська. Дівчина перебувала на комплексній реабілітації в Центрі реабілітації осіб з інвалідністю «Донбас» і одночасно пройшла курси «Основи швацької майстерності» від Служби зайнятості. Наразі Джульєтта стажується в ательє «POLIRMA».
«Я трохи вміла шити, мені подобалося це заняття, але не було професійних навичок. Тепер, коли я закінчила курси, зможу знайти постійну роботу за фахом і отримувати стабільний заробіток», – говорить Джульєтта.
Вікторія Литовченко, юрист за фахом, вирішила змінити професійний напрямок і закінчила курси «Оператор комп’ютерної верстки». Вже майже рік дівчина працює в редакції газети «Берег НАДІЇ».
Комп’ютерні науки та інформаційні технології – один з перспективних напрямків профадаптації, у тому числі, для людей з особливими фізичними потребами.
Наразі на базі центру реабілітації вперше проходить навчання за напрямком «Основи комп’ютерної графіки». Викладач Олександр Чапський впевнений, що навчання за цим курсом у майбутньому буде набирати обертів.
У Донецькому центрі профтехосвіти готують кваліфіковані кадри за 14 ліцензованими професіями. Серед них молодша медична сестра, кухар, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, перукар, швачка, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків, овочівник тощо.
Теоретичні та практичні заняття проходять у навчально-виробничих майстернях на сучасному обладнанні. Їхня тривалість – до 3 місяців. Виробничу практику слухачі проходять безпосередньо на підприємствах регіону, на яких потім зазвичай залишаються працювати на постійній основі.
«Наш центр допомагає в короткий час здобути професію, яка затребувана на ринку праці, за якою можна заробляти на життя. По закінченні курсів видається свідоцтво державного зразка. Рівень підготовки випускників дозволяє їм впевнено відчувати себе, влаштовуючись на роботу», – розповідає Руслан Амельченко, директор Донецького центру професійно-технічної освіти.
Починаючи з 2014 року у центрі пройшли навчання понад 15 тисяч слухачів. Протягом минулого року нову професію здобули майже 2,5 тисячі осіб, з них 96% випускників було працевлаштовано.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!