Мінрозвитку розробило порядок здійснення державного моніторингу у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення. Відповідну постанову 21 січня схвалили на засіданні Кабінету міністрів.
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад і територій.
Документ визначає процедуру моніторингу, організацію взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств питного водопостачання, централізованого та нецентралізованого водовідведення, а також забезпечення органів влади інформацією для прийняття управлінських рішень.
За словами заступника міністра Костянтина Ковальчука, завдяки новій системі моніторингу з’явиться можливість більш ефективно проводити контроль відповідності стану води санітарним нормам та виявляти потенційні ризики забруднення.
Порядок здійснення державного моніторингу у сферах питної води та питного водопостачання, водовідведення передбачає:
- розробку та впровадження інформаційно-аналітичної платформи для забезпечення збору, обробки, аналізу, збереження, узагальнення та аналізу інформації про стан об’єктів централізованого питного водопостачання, стан систем водовідведення, виникнення можливих аварійних ситуацій на цих об’єктах;
- формування єдиного підходу до збору, обробки, збереження, узагальнення та аналізу зазначеної інформації;
- отримання об’єктивної оцінки стану якості питної води, об’єктів централізованого питного водопостачання, систем водовідведення, очищених стічних вод, повторного використання очищених стічних вод та осаду стічних вод.
Зазначається, що використання для цього спеціальної платформи покликано підвищити прозорість даних, надавши можливість більш зручного їх аналізу. Її модеруватиме Мінвідновлення, а доступ матимуть міністерства, агентства та обласні військові адміністрації. Це має забезпечити оперативне розв’язання проблемних питань, зокрема коли йдеться про очищення стічних вод, мінімізацію забруднень та збереження екосистеми.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!