Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання ВПО
Постанова має на меті надати окремим категоріям переселенців додаткові гарантії щодо недопущення їх примусового виселення. Зокрема у період дії воєнного стану і протягом 6 місяців після його припинення або скасування, повідомляє Мінреінтеграції.
Таким чином, на внутрішніх переселенців, які належать до вразливих категорій громадян, не буде поширюватись обмеження щодо терміну проживання, яке передбачене абзацом восьмим частини 1 статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
«Такі зміни спрямовані на посилення гарантій правового та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб», — зазначили в уряді.
Хто належить до вразливих категорій ВПО
2 травня Кабінет міністрів затвердив перелік соціально незахищених категорій населення з-поміж внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання тимчасового житла.
Згідно з переліком, до вразливих категорій, зокрема, належать:
– особи з інвалідністю;
– особи віком понад 60 років;
– діти-сироти та позбавлені батьківського піклування;
– особи, які самостійно виховують дитину;
– сім’ї військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях;
– багатодітні та малозабезпечені сім’ї тощо.
Нагадаємо, що нещодавно уряд змінив критерії для призначення виплат ВПО:
Наразі евакуація жителів Донеччини та інших регіонів України, де ідуть активні бойові дії, здійснюється у Рівненську область. Детальніше про умови проживання переселенців в одній з територіальних громад розповіла переселенка зі Слов’янська, яка влаштувалась на роботу на новому місці проживання й тепер є головним спеціалістом у Березнівській міській раді та головою Ради ВПО.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!