Кабмін затвердив тариф на електроенергію: хто платитиме за зниженим тарифом?

Кабінет міністрів затвердив знижений тариф на електроенергію, який буде діяти з 1 жовтня 2021 року до 30 квітня 2022 року включно.

У постанові Кабміну від 11 серпня йдеться про ціну в 1,44 грн/кВт при споживанні до 250 кВт на місяць.

Ціна електроенергії застосовується для задоволення побутових потреб індивідуальних і колективних споживачів. Проте ті, хто споживає понад 250 кВт на місяць, платитимуть 1,68 грн/кВт.

Також знижений тариф на електроенергію буде застосовано до гуртожитків і компаній, які тримають на балансі майно, яке використовується для компактного поселення ВПО.

Поширюється знижений тариф й на багатоквартирні будинки й гуртожитки для технічних цілей, освітлення дворів, східців і номерних знаків. Дачні та дачно-будівельні кооперативи, садові товариства і гаражно-будівельні кооперативи також можуть застосовувати новий тариф для освітлення територій та технічних цілей. Водночас він не стосується професійної або господарської діяльності.

Змінюватися тариф на може також за наявності лічильника:

  • 2-зонним лічильником в період з 23:00 до 07:00 споживач буде оплачувати половину тарифу
  • з 3-зонним лічильником – 0,4 тарифу в зазначений час.

У пікові проміжки (8:00-11:00 та 20:00-22:00) власники 3-зонних лічильників платитимуть 1,5 тарифу на електроенергію. Проте в інший час для них також діє фіксований тариф.

Читайте також: Як економити на електроенергії

Нагадаємо, що Кабмін змінював тариф на електроенергію 1 січня 2021-го. Підвищення тарифів на електроенергію для населення міститься і в антикризовій програмі уряду.

Варто зазначити, що населення України споживає лише 30% виробленого струму, а все інше йде на промисловість, зокрема і на комунальні підприємства. Оскільки низькі ціни на струм для приватних споживачів раніше компенсувалися високими цінами для промисловості, наразі є ризик, що із падінням цін для населення можуть зрости тарифи для промисловості.

(за матеріалами Ліга.Бізнес)


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies