Українсько-німецька конференція «Кліматична адаптація: виклики та перспективи на національному, регіональному та місцевому рівні» проходила протягом двох днів у містах Дніпро та Кам’янське. Організатори конференції – Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина та міська громадська екологічна організація «Голос природи». Регіональним партнером заходу виступала Кам’янська міська рада.
Як повідомила прес-служба Кам’янської міської ради, у конференції взяло участь біля 20 делегатів – екологи, науковці з різних міст України, представники громадських організацій, а також іноземних наукових організацій та генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Вольфґанґ Мьоссінґер.
Перший день конференції був присвячений сучасному стану клімату та тенденціям кліматичних змін в Україні та Німеччині. Звернули увагу і на відображення кліматичної адаптації в політиці на різних рівнях. Учасники слухали доповіді науковців щодо змін клімату в Україні та наслідків тих змін; також говорили про те, як зміна клімату впливає на міста та які кліматичні зміни спостерігаються зокрема у Придніпров’ї.
Координатори грантових програм поділилися досвідом реалізації проектів з кліматичної адаптації в Україні, а екологи кам’янської організації «Голос природи» презентували розроблений план заходів з адаптації міста до наслідків кліматичних змін. Також в межах конференції учасники дізналися, які заходи для збереження клімату використовуються у різних містах Німеччини.
Другий день екологічної конференції пройшов у Кам’янському.
«Ми хочемо сьогодні саме на прикладі Кам’янського подивитися на виклики, що стоять перед містом і як із ними працюють та показати як місто, що потерпає від складної екологічної ситуації намагається на місці локально робити все можливе, щоб покращити умови життя населення. Добре, що у вас є такі активні неурядові організації, як «Голос природи», які у співробітництві з владою працюють над важливими темами», – зазначив генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Вольфґанґ Мьоссінґер.
Після короткого візиту до міської ради, учасники здійснили об’їзд різних локацій міста, де вже ведеться робота з адаптації до кліматичних змін. Зокрема гості побували у Центральному парку культури та відпочинку, розробленого спеціально під вимоги промислового міста, ознайомилися з роботою з обслуговування внутрішньоквартальних комунікацій по відведенню дощової води на лівобережжі та оглянули майданчик для будівництва полігону по сортуванню сміття.
Слід зазначити, що зараз триває процес підготовки та винесення плану заходів з адаптації до зміни клімату на розгляд сесії міської ради Кам’янського.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!