Карантин як можливість для розвитку внутрішнього туризму

Через карантинні обмеження та закриті для подорожей європейські країни більшість людей обирають відпочинок ближче до дома. Отже, є всі шанси посилити цей напрямок розвитку території.

У північній частині Донецької області туристична громада – Лиманська міська ОТГ. Тут сосновий ліс, озера та річка. Найпопулярніші місця відпочинку в Лиманській громаді – Блакитні озера, Щурово та Оскільське водосховище в селі Рубці.

Туристична Лиманщина

За інформацією Лиманської міської ради, на території громади нараховується понад 120 туристичних баз та об’єктів відпочинку. Значна частина власників залишилась на окупованій території, тому їхні бази відпочинку поступово занедбають.

Ті, що функціонують, через карантин не змогли відкритись своєчасно: зазвичай туристичний сезон розпочинається тут у травні. На останню декаду  червня, коли в країні ввели адаптивний карантин, турбази почали відкриватись і все більше людей поїхали до води.

Вихідними днями від самого перехрестя з харківської траси на Лиманщину тягнеться потік автівок. Зранку до Блакитних озер, увечері додому. Коли тут зняли блокпост, їхати стало трохи швидше, але все одно доводиться тягнутись у пробках.

За бюджетним відпочинком на декілька днів можна їхати в Щурово, тут безліч туристичних баз на березі Сіверського Дінця. Левова частка з них – для невибагливих відпочивальників. За ніч з однієї людини просять від 80 грн. Зручності на вулиці, душ гріється від сонця. Автобус з Краматорська до Щурово по вихідних ходить чи не кожні півгодини, вартість квитка у один бік 35 грн. Теоретично, можна їздити, не винаймаючи житло.

Чекаючи туристів цього літа, на турбазах не переймались підготовкою чи покращенням стану будиночків, як зсередини, так і ззовні. Вай-фаю тут ніде нема, а мобільний інтернет досить слабкий.

Серед обладнаних пляжів, з рятувальною службою, парасольками від сонця, роздягальнею – пляж турбази НКМЗ «Щурово». Сусідні пляжі офіційно закриті, проте люди там також купаються.

Відпочинок без соціальної дистанції

На пляжі турбази НКМЗ людяно, в воді багато відпочивальників. Людей стільки, що ні про яку соціальну дистанцію навіть не йдеться. Хоча оголошення про важливість дотримуватись карантинних обмежень висять на закладах торгівлі та харчування. Деякі бази намалювали білою фарбою риски для дистанції  біля вмивальників чи вбиральнь, але на них ніхто не заважає.

В цілому зручності та інфраструктура не встигають за такою кількістю людей. Наприклад, за чебуреками, які популярні серед відпочиваючих, треба стояти в черзі на пляжі одну годину. Загалом складається така ситуація, коли людей, що вимушено обирають внутрішній туризм, стає більше, проте комфортнішим такий відпочинок не стає.

Активний відпочинок

Позитивний результат від закритих кордонів відчула підприємниця Яна Синиця. Переселенка з Донецька переїхала на Лиманщину через початок війни та почала активно розвивати внутрішній туризм Лиманщини. Серед проектів, започаткованих Яною Синицею – «Крива Лука- туристичне село», «Туристична Лиманщина» та інші.

У переліку послуг для туристів найбільш популярні зараз сплави на байдарках. Маршрутів декілька, усі вони по Сіверському Дінцю. Початок сезону через пандемію довелось відтермінувати, проте вже у другій половині червня почали організовувати такі екскурсії. Попитом користуються тури вихідного дня – як родинний відпочинок, так і замовлення від корпоративних клієнтів. Організації та підприємства намагаються вивезти на природу своїх робітників – такий відпочинок з активностями на природі важливий як для емоційного розвантаження, так і для командоутворення.

«За попередній рік ми активно працювали, рекламували свої послуги. Однак ситуація з пандемією також зіграла нам у плюс, кількість клієнтів та замовлень значно виросли цього літа, – розповідає Яна Синиця. – На початок липня маємо заброньовані замовлення на тури вихідного дня аж до середини серпня».

Туризм як поштовх для розвитку громади

Стратегією розвитку Лиманської ОТГ, затвердженою на період до 2025 року, туризм визначений серед пріоритетних напрямків сталого економічного розвитку громади. Туристичний бізнес у Лиманській ОТГ має тісні зв’язки з багатьма супутніми галузями, від діяльності яких залежить його стан і темпи зростання, і навпаки – туризм вплине на розвиток супутніх підприємницьких галузей громади.

Зелений туризм та рекреаційна сфера в Лиманській громаді поступово розвиваються. Покращення інфраструктури та поліпшення умов для відпочиваючих, безумовно, сприятимуть підвищенню туристичного іміджу громади.

Яна Синиця оптимістично дивиться на зміни, викликані поточною ситуацією з карантином. Ідея провести «Астропаті на Щуровій горі» була підтримана його учасниками, захід вийшов позитивний. Серед планів – до осені сформувати Клуб мандрівників та спільними зусиллями розвивати внутрішній туризм і відкривати для себе красу Придінців’я.

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies