Коли й один в полі воїн

У Костянтинівці протягом десяти днів війни відносно тихо. Під час попереджень про небезпеку люди переважно сидять у своїх помешканнях. Місто виявилося абсолютно неспроможним подбати про захист своїх громадян. Натомість містяни почали самі закочувати рукави і готувати сховища. Ініціаторкою одного з таких генеральних прибирань стала активістка Валерія Тіщенко.

«Шановні жителі вул. Трудова 390, а також сусідніх будинків, запрошую вас навести лад у підвалі», – з такою пропозицією молода мама виступила у соціальній мережі. З відповідним текстом Валерія Тіщенко розвісила також оголошення по мікрорайону.

Потроху справа почала рухатися. Валерія разом з п’ятирічною донькою взяли до рук віника і власним прикладом почали показувати сусідам, як потрібно дбати про свою безпеку. Крім закликів, активістка паралельно почала збирати кошти на те, щоб їхні зусилля пришвидшити.

Підвал під будинком дуже великий, відповідно і мотлоху та сміття там також було чимало. Відсутність електрики ускладнювало прибирання.

Скептики також намагалися деморалізувати запал охочих прибирати, насміхалися і навіть погрожували. А піддони, якими розжилися містяни, у перший же день почали красти. Довелося наймати сторожа.

ФОТО ІЗ СТОР ФБ

Однак, вже наступного дня люди почали сходитися і максимально долучатися до роботи. На поміч прийшли не тільки сусіди, але й парубки з інших мікрорайонів. Гуртом зібрали цілий Камаз непотребу. Знайшлися люди, що допомогли з електрикою, вивезенням сміття. Підприємці Костянтинівки допомогли із засобами гігієни, відрами, мішками, піддонами. Ба більше, пересічні люди зробили пожертви грошима на карту.

«Було зібрано 4000 тисячі гривень, витрачено тільки 500 (рукавички, лампочки, віники, мішки, вода). Ще майже нічого не купували, оскільки тільки виносила мотлох, який пролежав там, мабуть сто років. А ще трубу з водою прорвало – хлопці гуртом за півгодини нову поставили», – пригадує ті дні Лєра.

Новий день – нові виклики. Спільними зусиллями сусіди почистили вентиляцію, підготували сім окремих підвальних приміщень. Загалом, вирішили почистити лише три коридори і 30 кімнат, решту прибиратимуть, якщо вистачить сил, каже активістка.

«У нашому "хостелі, є кімнати сидячі, є лежачі, майже всі продезінфіковані, коридори облаштовані під сидіння».

Далі робота пішла ще активніше. Розчистили запасні виходи. Громадські організації дали грошей на воду, ліки та речі найпершої необхідності. Люди позносили подушки, ковдри, сушку.

«Зовсім незнайомі мені люди приходили та пропонували поміч. Це дуже ціно. Один чоловік приніс теплі речі, інший – червоного буряка. Молода дівчина запропонувала готівку, подякувала нам за активність і зробила зі мною селфі. Це все наші костянтинівці. Отож, щоб там не казали, ми гуртуємося, бо любимо своє місто».

Кілька день напруженої роботи – і готово. Укритися у підвалі зможуть усі сусіди. Але дуже хочеться вірити у те, що використовувати його за призначенням все ж не доведеться.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies