Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами

4960
коментарі відсутні

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами

Маленька за кількістю жителів Андріївська сільська ОТГ, утворена в 2017 році, постійно розвивається. Зазвичай розраховує більше на власні сили, не чекаючи підтримки зверху. В громаді піклуються про добробут жителів, вкладають гроші місцевого бюджету у розвиток інфраструктури та покращення надання послуг.

 

«Рік води» у громаді

 

Централізоване водопостачання в селі Андріївка почали проводити ще до створення об’єднаної громади. Мали намір охопити всі вулиці. Кожного року робили проєкти та по вулицях вели водогін. Це була альтернатива колодязям, звідки місцеві жителі користувались водою.

Після створення Андріївської ОТГ центральний водогін стали робити також у Сергіївці. Залишилось лише декілька  вулиць по громаді, куди поки не провели воду.

«Цей рік – особливий, влітку була страшенна посуха. Вода пішла з колодязів, отже, централізоване водопостачання стало якраз на часі. «Рік води», так ми назвали цей рік у своїй громаді», – коментує перший голова  Андріївської ОТГ Микола Діхтенко.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №1

Перший голова Андріївської ОТГ Микола Діхтенко

 

Вартість будівництва водогону по вулицях залежить від його довжини. На одній вулиці – 800 тис грн, на іншій – 1,2 млн грн. Воду ведуть по вулиці за бюджетні гроші, а люди заводять труби в свої домогосподарства вже за власний рахунок.

«Коли вода була в колодязях, жителі не квапились підключатись до централізованого водопостачання. А коли цього літа вода пішла, то стали масово підключатись», – розповідає Микола Діхтенко.

Окрім того, що за рахунок місцевого бюджету тягнули водогін, за гроші з обласного бюджету почали будувати дві водонапірні башти. Обіцяють збудувати за півроку, вартість – 4 млн грн.

У Андріївській громаді є власні свердловини з хорошою якістю води, отже від КП «Вода Донбасу» та перебоїв з водою жителі громади не залежать. За воду платять по 11,8  грн за кубометр при собівартості в 25 грн. Місцевий бюджет фінансує різницю для КП «Грінтур», яке забезпечує водопостачання в громаді.

Валентина Мансвєтова – місцева жителька з Сергіївки. Раніше користувались колодязем, але коли на вулиці провели воду, відразу вирішили підключитись до водогону. Усі роботи родина проводила самотужки, купували лише матеріали. Витратили на це близько 3-х тисяч гривень.

«Раніше частіше доводилось обслуговувати побутову техніку, через жорсткість води. До того ж, незручностями було відключення електроенергії  – воду з колодязя качали електричним насосом. Тепер ці проблеми вирішені. Вода якісна, можна пити прямо з-під крану», – розповідає Валентина Павлівна.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №2

Місцева жителька Валентина Мансвєтова

 

Андріївська ОТГ вчиться сортувати сміття

 

У поточному році в Андріївській громаді запровадили роздільний збір сміття.  На придбання сміттєвих баків витратили 210 тис грн з місцевого бюджету. Їх закупили для домогосподарств, які заключили договори на вивіз сміття. Придбали різнокольорові контейнери на колесах, які роздадуть місцевим жителям.

На території громади збудували майданчики для збору побутових відходів.  На будівництво 8 таких майданчиків витратили 100 тис грн з місцевого бюджету. Баки виготовили самостійно з бочок, пофарбували їх відповідно до вимог сортування. Роз’яснювальну роботу проводять в школах, дитсадках, з населенням спілкуються депутати сільської ради.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №3

 

«Тариф на вивезення сміття в громаді – 10 грн з однієї людини. Собівартість складає 21 грн, різницю фінансуємо з місцевого бюджету. Вивезенням сміття займається КП «Грінтур». Залишається проблема подальшої утилізації «корисного» сміття. Ведемо пошуки по фірмам, які найближче розташовані до громади, щоб заключити договір на утилізацію сміття», – розповідає новообраний сільський голова Олена Нікітіна.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №4

 

Більше можливостей для культури

 

Сільський будинок культури в Андріївці ремонтували за остаточним принципом. У першу чергу в громаді треба було розібратись з водопостачанням, освітленням, покращити умови в школах та дитсадках. Але дійшли руки й до культури.

Ремонтувати будівлю сільського клубу довелось трьома чергами. Спочатку зробили капітальний ремонт будівлі, утеплили клуб, встановили нові вікна, замінили систему опалення.  Високі стелі одноповерхового клубу прибрали та додали  ще один поверх,  це дозволило збільшити кількість кімнат для гурткової роботи.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №5

 

Директорка клубу Марія Смирнова розповідає, що тепер в клубі шість кімнат для гуртків, зробили та оснастили танцювальну залу, завершується ремонт бібліотеки. Триває  ремонт глядацької зали, сюди придбають сцену та нові крісла. Глядацька зала дозволяє розмістити 300 відвідувачів, але на святкові заходи в клубі збирається більше людей, стоять навіть у проходах.

Кожного року для творчих колективів купують костюми. Уже готуються щедрувати, придбали голови для головних героїв свят.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №6

Марія Смирнова демонструє нові костюми

 

Нові кабінети та зручні умови для відвідувачів

 

Керівництво сільської ради та структурні підрозділи ради переїхали до нової адмінбудвлі. У вивільнених кабінетах старої будівлі розмістили службу у справах дітей та гуманітарний відділ, виділили  приміщення для сільської пошти.

Під час створення Андріївської сільської ОТГ розширились штати, були створені шість відділів, обрані 14 депутатів. У будівлі Андріївської сільради всім було тісно. Будівлю поруч купили раніше, тепер завершили капремонт. На це витратили 3,5 млн грн з місцевого бюджету.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №7

Нова адмінбудівля в Андріївській громаді

 

«Так стало зручніше й для працівників, і для жителів, які приходять на прийом. Депутатів сільради нового скликання  також стало більше – тепер їх 22, нова сесійна зала більш пристосована для такої кількості людей», – розповідає секретар Андріївської сільради Олена Нікітіна, яка стала новообраним головою громади.

До нової будівлі сільської ради приходять місцеві жителі за отриманням соціальних та адміністративних послуг. Найпопулярніші – реєстрація або зняття з реєстрації місця проживання, оформлення субсидії та інші.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №8

Новообраний сільський голова Олена Нікітіна

 

Центр адмінпослуг у Сергіївці

 

У червні поточного року в громаді відкрили Центр надання адміністративних послуг. На будівництво грошей не витрачали. Відділ надання адміністративних послуг та державної реєстрації розмістили в будівлі колишньої Сергіївської сільської ради – адмінбудівля майже вивільнилась після об’єднання громади.

Гроші з бюджету витратили лише на придбання комп’ютерів та необхідної техніки. Очолила відділ Яна Радковська зі Слов’янська, яка раніше працювала в райдержадміністрації.

«До нас звертаються як місцеві жителі, так і жителі інших громад, бо на певні адміністративні послуги діє принцип екстериторіальності. Найпопулярніша послуга – реєстрація права власності чи інших речових прав. Серед місцевих більшим попитом користуються оформлення субсидії, реєстрація місця проживання», – пояснює Яна Радковська.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №9

Начальниця відділу надання адмінпослуг Яна Радковська

 

Раніше за окремими послугами місцеві жителі їхали до району – це реєстрація прав власності, юридичної особи, фізичної особи-підприємця та інші. Тепер ці послуги надаються в громаді. Деякі адмінпослуги були місцевими і надавались безпосередньо в громаді.

Наразі тут можуть надавати 106 адміністративних послуг, але сподіваються, що їх перелік збільшиться. Певні складнощі пов’язані не тільки з карантином, але й з реформою адміністративно-територіального устрою, появою Краматорського району (раніше Андріївська ОТГ була в Слов’янському районі).

Створювати в селі Андріївка віддалене робоче місце нема потреби. За рахунок місцевого бюджету громада придбала автобус, він курсуватиме між селами чотири рази на день, а проїзд для жителів – безкоштовний.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №10

 

Кабінет стоматолога в амбулаторії

 

Через медичну реформу сільські жителі громади залишились без стоматологічної допомоги – держава зняла повноваження щодо фінансування стоматології. До квітня поточного року стоматолог з районної лікарні працював у Сергіївській амбулаторії. З того часу сільським жителям доводиться їздити до стоматології в сусідній Краматорськ.

Коли лікар оформить усі необхідні документи, що дозволять йому приватну практику та лікування людей, він повернеться у громаду. Прийом вестиме тричі на тиждень. Тим часом аби створити для стоматолога необхідні умови, за рахунок місцевого бюджету відремонтували стоматкабінет. На це витратили 50 тис грн. З Андріївки до Сергіївки місцеві жителі добиратимуться безкоштовним автобусом.

 

Комфорт у Андріївській громаді: роздільний збір сміття, вода з-під крану та автобус між селами - Фото №11

 

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика