Компенсація постраждалим буде еквівалентною вартості зруйнованого житла

Українці, чиє житло постраждало внаслідок повномасштабної війни, не мають чекати репарацій від рф. Вони повинні отримати компенсацію за зруйноване житло якомога швидше.

Про це розповіла голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі Українського радіо.

Вона повідомила, що парламент вже готує до другого читання законопроєкт № 8027, який передбачає створення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Контролювати Фонд буде Міністерство фінансів України, а також планується залучати представників парламентських комітетів.

«Йдеться про надання цільових грошей, еквівалентних вартості зруйнованого помешкання. Їх можна буде використати на придбання квадратних метрів житла. Будиночок або квартиру, яка буде придбана за ці гроші, не можна буде продавати певний час», – пояснила Шуляк.

Купити житло можна буде не тільки на первинному, а й на вторинному ринку нерухомості. Крім того, постраждалі можуть обирати нове житло у будь-якому регіоні без прив’язки до місця реєстрації.

Читайте також: Як зафіксувати руйнування житла та отримати компенсацію – оновлена інструкція

За її словами, кошти на компенсацію за зруйноване житло надходитимуть, перш за все, з вилучених активів рф. При цьому Україна розраховує на міжнародну підтримку.

«Такі гроші вже є, і їх можна використовувати на такі програми. Також ми розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів. Коли на законодавчому рівні буде ухвалений прозорий механізм надання такої компенсації, наші міжнародні партнери зможуть також долучитися до допомоги», – запевнила Олена Шуляк.

Нагадаємо, що на початку вересня Кабінет Міністрів України впорядкував питання виплати компенсації постраждалим, житлові будинки або квартири яких були зруйновані через збройну агресію рф. Згідно з Постановою, грошове відшкодування за зруйноване житло є одноразовим. Повторна виплата коштів не допускається.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (2)

Цей сайт використовує cookies