Пенсіонери, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) до 24 лютого 2022 року та не пройшли фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року, для продовження виплат можуть пройти перевірку у жовтні у будь-який зручний спосіб. Цю процедуру треба буде повторювати кожні 6 місяців.
Інформацію про всі доступні для пенсіонерів-переселенців способи проходження ідентифікації зібрало видання NV.
Журналісти також нагадали, що кошти пенсіонерів, які не пройшли перевірку, будуть накопичуватись на розрахунковому рахунку до моменту проходження ними ідентифікації. Після проходження — пенсію перерахують на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилось фінансування виплати.
Які способи проходження ідентифікації пропонують пенсіонерам-ВПО
Пройти ідентифікацію можна одним зі способів:
- особисто: звернутися до відділення АТ Ощадбанк або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України);
- через особистий кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного порталу електронних послуг;
- за допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України;
- у закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном. Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал посвідчення разом із заявою можна надіслати засобами поштового зв’язку або в сканованому вигляді – через портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.
Читайте також: Омбудсмен нагадав пенсіонерам з окупованих територій, як пройти віддалену ідентифікацію
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!