Конфлікт між журналістами та поліцією на блокпості під Мар’їнкою

Сьогодні, 6 липня, близько 10.00, між поліцейськими, які несуть службу на стоп-контролі поблизу Мар’їнки, та знімальною групою одного з центральних телеканалів сталася конфліктна ситуація. За фактом інциденту полиція розпочала службову перевірку.

Як повідомляє прес-служба Головного управління Нацполіції в Донецькій області, конфлікт трапився під час проходження представниками ЗМІ контролю на блокпості під Мар’їнкою, який розташований на лінії розмежування. Стратегічний об’єкт блокує вихід на непідконтрольну територію злочинцям та попереджує потрапляння бойовиків у мирні українські регіони.

«В ході перевірки документів у поліцейських виникли питання до учасників знімальної групи, але останні відмовились проходити стандартну процедуру перевірки, через що і сталася конфліктна ситуація», – зазначається в повідомленні.

Речник Нацполіції Ярослав Тракало уточнив в коментарі «Українській правді», що мова йде про знімальну групу телеканалу «1+1». «Такий інцидент дійсно мав місце. Він виник тому, що знімальна група справді має дозвіл на зйомку в зоні АТО, але для зйомки прифронтового блокпосту необхідний окремий дозвіл», – пояснив він.

Між тим працівниками поліції прийнято заяву від представників ЗМІ, яка зареєстрована в журналі Єдиного обліку заяв та повідомлень громадян про правопорушення та інші події. За фактом розпочато службову перевірку для встановлення всіх обставин події, в ході проведення якої буде надано оцінку діям кожної сторони, встановлено законність дій працівників поліції та прийнято обґрунтоване рішення.

Як пояснює прес-служба Головного управління Нацполіції в Донецькій області, працівники поліції мають право перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що посвідчують особу, а в разі відсутності документів – затримувати їх для встановлення особи, здійснювати особистий догляд громадян, огляд речей, що при них знаходяться, транспортних засобів та речей, які ними перевозяться (ст.15 Закону України «Про боротьбу з тероризмом»), та відповідно до ст. 9 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» державні органи, органи місцевого самоврядування, об’єднання громадян, організації, їх посадові особи зобов’язані сприяти органам, які здійснюють боротьбу з тероризмом.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies