Конфлікти між сусідами: як може допомогти поліція

11783
коментарі відсутні

Конфлікти між сусідами: як може допомогти поліція

У листопаді минулого року у Краматорську конфлікт між сусідами ледь не завершився трагедією. До поліції зателефонувала жінка і розповіла, що агресивний 23-річний сусід з ножем кидається на її чоловіка. Патрульні негайно прибули на місце події і побачили, що сусід розбив дзеркало та двома великими шматками скла намагається порізати собі шию.

Чоловік був п’яним і не дозволяв патрульним підійти, але у підсумку копам все ж вдалося наблизитися до нього та забрати скло. Вони викликали «швидку», а поки медики їхали, надавали сусідові першу допомогу і заспокоювали.

 

«Топ-5» сусідських конфліктів

 

«Агресивна поведінка у стані алкогольного сп’яніння – одна з найбільш розповсюджених причин конфліктів між сусідами», – каже спеціаліст прес-служби Патрульної поліції Краматорська та Слов’янська Ксенія Шостацька.

Окрім того, до «топ-5» причин сусідських конфліктів також входять

  • порушення тиші,
  • куріння на сходовому майданчику чи у під’їзді,
  • викидання сміття під двері чи паркан (якщо мова йде про приватний сектор) та
  • незаконне заволодіння власністю чи пошкодження власності.

За минулий рік та перший місяць теперішнього патрульна поліція отримала 498 викликів на конфлікти між сусідами у Краматорську.

 

Як поліція допомагає вирішувати сусідські сварки

 

За словами Шостацької, коли патрульні прибувають на виклик, їм у першу чергу потрібно ввійти у курс справ, встановити сторони конфлікту та його суть.

Якщо в конфлікті є ознаки правопорушення, патрульні діють в межах чинного законодавства – встановлюють правопорушника та притягують до адміністративної відповідальності. Якщо є ознаки кримінального правопорушення (наприклад, нанесення тілесних ушкоджень), то на місце події викликають слідчо-оперативну групу поліції.

Якщо учасники конфлікту раптом потребують медичної допомоги, то викликається «швидка». У випадку словесного конфлікту, під час якого сусіди не можуть домовитися, патрульні переспрямовують їх до інших служб. Це можуть бути соціальні чи житлово-комунальні служби.

Якщо сторони конфлікту мають намір написати заяву, патрульні, звісно, її приймають та передають до відділу поліції. Але найчастіше сусіди від написання заяви та пояснення відмовляються.

«Як показує практика, більшість конфліктів вирішуються ще до прибуття екіпажу поліції. Наприклад, надійшов виклик: «Сусіди викидають сміття під двері квартири». Прибувши за вказаною адресою, поліцейські заявника не виявили. В телефонному режимі він не зміг чітко пояснити причину виклику, оскільки перебував у стані алкогольного сп’яніння. Після чого кинув слухавку», – розповідає Ксенія Шостацька.

 

Що загрожує за порушення

 

Коли сусіди гучно слухають музику, роблять ремонт чи якось ще порушують тишу, то можуть отримати за це штраф від 85 до 255 грн. Така норма міститься у ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Якщо ж порушення тиші сталося вдруге впродовж року, то сума штрафу збільшується до 255-510 грн. Окрім того, суд може конфіскувати у порушника звуковідтворювальну апаратуру, піротехніку та інші предмети порушення тиші.

Агресивна поведінка сусідів у стані алкогольного сп’яніння залежно від ситуації може кваліфікуватися по-різному. Наприклад, якщо порушник нецензурно ображає свого сусіда, то щодо нього виникає відповідальність як за дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП). Суд може призначити йому штраф від 51 до 119 грн, громадські роботи, виправні роботи чи навіть адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Якщо ж сусід кидається з кулаками на свого сусіда, погрожує, то тут, залежно від результату конфлікту, може виникнути навіть кримінальна відповідальність.

За куріння на сходовому майданчику чи у під’їзді передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 51 до 170 грн (ст. 175-1 КУпАП). Якщо ж перший штраф на сусіда не подіяв, і він протягом року знову вирішив покурити у під’їзді, то його можуть покарати на 170-340 грн.

За викидання сміття під двері чи паркан порушників притягають до відповідальності здебільшого за ст. 152 КУпАП. За це передбачено штраф у розмірі від 340 до 1360 грн.

У патрульній поліції наголошують: у кожному випадку людина притягається до відповідальності, якщо його провина доведена!

 

Олексій Ладика, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика