Громадський Контроль оголошує конкурс антикорупційних розслідувань.
До участі запрошуються журналісти, активісти, представники громадських організацій із Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Одеської, Івано-Франківської, Харківської, Донецької областей.
Конкурс проводиться в рамках Проекту “Боротьба з корупцією та проведення реформ на регіональному рівні”, що впроваджується консорціумом організацій під керівництвом ГО “Платформа Громадський контроль” за фінансової підтримки Європейського Союзу.
ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ?
До 3 квітня заповнити заявку із пропонованою темою та планом розслідування.
ПРОЦЕДУРА ВІДБОРУ АВТОРІВ ТА РОЗСЛІДУВАНЬ
До 10 квітня за результатами оцінювання заявок членами журі конкурсу автори найкращих заявок будуть відібрані для написання розслідування. Журі конкурсу складається із представників шести громадських організацій консорціуму із різних областей України.
Дедлайн подачі матеріалів – 26 травня 2019 року
За потреби та при обґрунтуванні дедлайн може бути продовжений на період до 14 днів. Після подачі матеріалів розслідування може бути відправлене членами журі на доопрацювання згідно їх коментарів. Готові розслідування публікуються самостійно авторами у ЗМІ та соціальних мережах.
Громадський контроль надасть переможцям конкурсу редакційну підтримку, в тому числі фактчекінг, а також комунікаційну підтримку шляхом розміщення матеріалів на власних та партнерських інформаційних ресурсах.
ВИМОГИ ДО АВТОРІВ ТА РОЗСЛІДУВАНЬ:
– автор постійно проживає або здійснює свою діяльність у Запорізькій, Львівській, Одеській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Донецькій областях;
– профільна журналістська освіта не обов’язкова
– розслідування мають бути створені після відбору заявки та не можуть бути раніше оприлюдненими або надісланими на розгляд у ЗМІ або поширені через соціальні мережі.
– роботи мають супроводжуватись документами, витягами з електронних систем, реєстрів чи масивів даних або прінт-скрінами із мережі інтернет, що підтверджують факти, викладені в розслідуванні.
– один учасник може подати 1 заявку
– готове розслідування може бути у текстовому або відео форматі.
ПРІОРТИТЕНІ ТЕМИ ТА НАПРЯМИ АНТИКОРУПЦІЙНИХ РОЗСЛІДУВАНЬ (РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОКУС):
– Дерибан на ремонтах міста
– Незадеклароване майно посадовців та зв’язки посадовців з бізнесом
– Брудні справи водоканалу
– Слідкуй за депутатськими коштами
– Кому потрібні завищені тарифи на громадський транспорт?
– Системні корупційні закупівлі комунального закладу/комунального підприємства/департаменту/управління
– Хто і чому не зацікавлений у розвитку громадського транспорту у місті?
– Схеми місцевих депутатів.
– На чому пилять департаменти міської ради/облдержадміністрації?
– Хто заробляє на міських парковках?
– Хто заробляє на евакуації та штрафних майданчиках?
– Кому належать аптечні пункти у лікарнях?
– Хто орендує комунальне майно за бесцінь?
Перелік тем не обмежується вищезазначеними і учасники можуть запропонувати у заявці власну тему.
Розмір винагороди: до 20 000 грн.
Конкурс передбачає надання до 10 винагород.
Звертаємо увагу, що переможці конкурсу мають самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб – 18% та військовий збір – 1,5% згідно з діючим законодавством України. Розмір винагороди визначатиметься відповідно до оцінок членів журі за результатами розгляду розслідування.
Розслідування будуть оцінюватись за якістю викладу факту правопорушення (хто і яким чином вчинив корупційне правопорушення, які наслідки та збитки воно нанесло), аналітичністю дослідження (рівень аналізу даних), глибиною розслідування проблеми (аналіз прихованої інформації, мережі зв’язків фігурантів, логічність причинно-наслідкових зв’язків, шляхи вирішення проблеми), привабливістю подачі матеріалу (стиль,візуалізація), зрозумілістю викладу сюжету.
Умови співпраці:
– із відібраними авторами укладатиметься грантовий договір на проведення розслідування та написання статті/зйомки відео-ролика за умови надання копії паспорту та ІНН автора.
– публікація матеріалу можлива після отримання позитивної оцінки журі конкурсу
– сплата винагороди та визначення її остаточного розміру відбудеться за результатами оцінювання журі після подачі фінальної версії розслідування.
Громадський контроль залишає за собою право не пояснювати причини відмови у відборі на конкурс.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!